Minister Szumowski „do odstawki”? Prorządowy tygodnik o „fałszywej pandemii” i winnych lockdownu


Home   >   Wiadomości

Minister Szumowski „do odstawki”? Prorządowy tygodnik o „fałszywej pandemii” i winnych lockdownu
Łukasz Szumowski fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Maciej Pawlicki w artykule „Druga fala histerii” opublikowanym na łamach prorządowego tygodnika „Sieci” podaje w wątpliwość tezę o zbliżającej się drugiej fali epidemii koronawirusa oraz pandemii jako takiej. Co więcej, wskazuje odpowiedzialnych za wprowadzenie niewspółmiernych, drastycznych ograniczeń prowadzących do katastrofy gospodarczej i osobistych tragedii wielu osób.

 

Krytyczny wobec zjawiska pandemii artykuł stanowi główny temat numeru tygodnika „Sieci”. Autor przytacza dane i wykresy zgonów z wielu państw sugerujące, że obecnie mamy do czynienia z drugą falą „histerii”, a nie koronawirusa. Krytycznie wypowiada się o działaniach Ministerstwa Zdrowia na powrót wprowadzających drastyczne obostrzenia sanitarne. Posługując się wynikami badań włoskiego rządowego Instytutu Zdrowia (ISS) stwierdza, że „od wielu miesięcy wiadomo, że liczba zakażonych jest wprost proporcjonalna do liczby wykonywanych testów. Innymi słowy – im więcej wykonami testów, tym więcej stwierdzimy zakażeń”.

 

W tym kontekście przytacza słowa ministra Szumowskiego o „500, 600, a nawet 700 nowych przypadkach dziennie, ponieważ chcemy testować 1-1,2 tys. pracowników”. – Minister mówi więc – sugeruje Pawlicki – że liczbą ogłoszonych zakażeń dość precyzyjnie planuje, a jego służby ten plan wykonają.   

 

Zdaniem autora, pandemii nie widać również w liczbach zgonów. W pierwszym półroczu 2020 zmarły w Polsce 208 573 osoby. To mniej niż przed rokiem i przed dwoma laty. Pawlicki odpowiada krytykom sugerującym, że „to dlatego, że wszyscy zostaliśmy w domach”. – Ten argument przypomina dowcip o słoniu, który schował się w jarzębinie, a nie widać go dlatego, że się schował. Dodatkowo zapytam: czy podliczyliście wszystkie zgony z powodu nieodbytych operacji, zawieszonej kuracji, zbyt późnej interwencji medycznej z powodu zamrożenia służby zdrowia, czy wszystkie samobójstwa z powodu depresji związanej z utratą środków do życia czy samotności? – pyta.

 

Idąc za stwierdzeniem dr Mariusza Błochowiaka z książki „Fałszywa pandemia”, autor wskazuje, że nie sposób sprawdzić skali śmiertelności i stopnia rozprzestrzeniania wirusa bez badań na reprezentatywnej grupie społeczeństwa. A tych po prostu się nie wykonuje.  – Skoro codziennie wykonujemy tysiące testów, skoro co chwila wykonujemy rozmaite badania statystyczne, dlaczego „wymazujemy w ogniskach”, a nie wykonamy testów na statystycznie reprezentacyjnie próbie?- zaznacza Pawlicki.

 

Autor nie skupia się tylko na podaniu w wątpliwość tezy o szerzącej się na świecie pandemii koronawirusa, ale wskazuje odpowiedzialnych za lockdown, który – jego zdaniem – przyniósł dużo więcej szkód niż pożytku. – Ponieważ życzę dobrze temu rządowi i Zjednoczonej Prawicy, sądzę, że premier powinien pohamować coraz bardziej rozdokazywanego ministra [Szumowskiego – red.] bo on zniszczy nie tylko społeczne poparcie dla rządu, ale w swoim balcerowiczowskim fanatyzmie uczyni rzeczy dla Polski niedobre – sugeruje.

 

Pawlicki podkreśla, że mediom i ośrodkom forsującym narrację o pandemii coraz trudniej będzie odpierać ataki przebijających się przez mainstream głosów ekspertów, przywołujących długie listy „medycznych, naukowych i statystycznych argumentów”. Coraz ciężej będzie im też spychać ich w przestrzeń internetowych „zwolenników płaskiej Ziemi”.

 

-Wierzę, że nadchodzi czas prawdziwe otwartej, pełnej, nieocenzurowanej debaty o przyczynach, mechanizmach i sensie cywilizacyjnej operacji jaka się na świecie wyprawie w ostatnim półroczu przy naszej zgodzie, bierności i niewiedzy – kończy autor.

 

Czyżby artykuł „Sieci” to zwiastun czarnych chmur zbierających się nad głową Ministra Zdrowia? Jeżeli cała sprawa z „pandemią” okaże się jedną wielką ściemą, to rząd będzie musiał przecież wyznaczyć odpowiedzialnych za trwający miesiące kryzys. Nietrudno zgadnąć czyja głowa wtedy „poleci” jako pierwsza.

 

Źródło: „Sieci”
PR


DATA: 2020-08-10 16:18
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
24
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Pawlicki ma rację. Cała ta "pandemia" to jedno wielkie oszustwo i skandal. Byłem w niedzielę w Warszawie na proteście przeciwko tej pseudopandemii. Dobrze że Szumowski poszedł precz. Dość tego cyrku!!
1 miesiąc temu / Paweł
 
@ Gisza 67: jaby Ci ojciec umarł, to kazałbyś mu dożywocie dać, prostacki człowieku.
1 miesiąc temu / Kowalski
 
To skąd tyle zgonów we Włoszech? Teraz jest pan mądry, bo Polacy nie umierali na tak ogromną skalę? No chyba, ze Włosi zaliczali każdy zgon pod Covid, co też nie pasuje bo najgorszy region to pona 500% więcej zgonów w analogicznym okresie.
1 miesiąc temu / Kowalski
 
Do "do Tomasza"- w listopadzie 2019 przeszedľem grypę o symptomach tego co się teraz nazywa covidem. Nie była wcale cięższa od tego co przeszedłem w 2018, a miało fokładnie takie same symptomy. To co się dzieje to nazwanie czegoś zwykłego czymś niezwykłym. I ludzie to łyknęli.
1 miesiąc temu / Gość
 
Zamknac w psychiatryku bezterminowo
1 miesiąc temu / Grisza 67
 
Jest choroba zwana COVID, znam osobiście człowieka, który ją przeszedł i faktycznie jest cięższa od grypy. Nie ma natomiast żadnej pandemii. Nie ma wzrostów liczby zgonów w porównaniu z poprzednimi latami, nie tylko w Polsce. Koszty społeczne i zdrowotne lockdownu są dużo większe niż straty przez samego koronawirusa: załamanie gospodarki, brak dostępu do opieki medycznej, depresje, rozpad więzi międzyludzkich... Europa przeżywała gorsze epidemie, z Czarną Śmiercią włącznie, ale nikt nie robił takich cyrków jak teraz. Wiesz, co dzieje się z ludźmi zamkniętymi w domach na całe miesiące, którzy nie mogą się spotykać z bliskimi i tracą cały dobytek życia, bo nie mogą spłacać kredytu? Nawet gdyby zachorowali, w 90% pomęczyliby się i wyszli z COVID w końcu. Za to lockdown zabije ich na 100%. W Polsce dzienna liczba zmarłych przez wirusa wciąż nie przekroczyła średniej dziennej liczby samobójstw. W zeszłym tygodniu w Wawie prawie codziennie ktoś rzucał się pod metro, ale kogo to obchod
1 miesiąc temu / Do Tomasza
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.