Nasz kanał RSS
 
 

Misterium nieprawości. Poruszająca refleksja Ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier


Wykład Ks. prof. dr hab. Franciszka Longchamps de Berier „Misterium nieprawości”, wygłoszony w Krakowie podczas konferencji naukowej „Ludobójstwo na kresach południowo-wschodnich 1943-44: aspekt eklezjalny i teologiczny”. (25.06.2018).


DATA: 2018-07-05 11:25:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Bardzo pouczajacy wyklad. Ale "Walter Kasper - wybitny teolog" - ze co, prosze?
7 miesięcy temu / Ar
 
Czemu ta refleksja jest poruszająca? Bo o złu, jego realności, sposobach jego oddziaływania, wypływie się w Kościele nie mówi. Ks. Prof., choć na początku mówi o niebezpieczeństwie samego spoglądania w stronę zła, sam się niestety "fascynuje" misterium nieprawości, misterium, które niszczy przecież człowieka. Poza tym, to Wolter i jemu podobni, i ich współcześni wyznawcy twierdzą, że człowiek jest dobry. Niestety Ojcowie Kościoła i święci definiują to jasno: człowiek sam z siebie "wyprodukuje" tylko zło, dopiero Boża Łaska jest źródłem dobra w nim. Tylko i wyłącznie. Ks. Prof. tego nie wie? Po za tym, jak jest cel tego zła? Precyzyjnie ks. Profesorze, precyzyjnie i do końca trzeba rzec, że to "wciągnięcie" w krąg zła oznacza ociągnięcie dusz o Pana Boga, oznacza skazywanie ich na potępienie! Ta tajemnica nieprawości, to stała i ciągła walka szatana z Panem Bogiem, i w tym my, ludzie, mocni tylko Bożą Łaską płynącą ze Zmartwychwstania. Przecież św. Paweł o tym pisze
7 miesięcy temu / Golden
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 89 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.