Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Uchwalic wreszcie ustawę reprywatyzacyjną ! Wypłacic 20 % wartości utraconego majatku z zastrzeżeniem "nie więcej niż". Trwa złodziejstwo i paskarstwo wynikłe z dekretu samozwańczego komitetu PKWN.
3 miesiące temu / zxcvbnmkjhgf
 
Taka to krotochwila Historii, że polskich chłopów od pańszczyzny, czyli de facto niewoli, oswobodził zaborca. A komunizm zlikwidował na wsi analfabetyzm. Gdzież było to światłe ziemiaństwo? Franciszek Karpiński ten od " Bóg się rodzi", pisał o swych braciach szlachcie: " płaczą nad utratą Ojczyzny, a chłopów za bydło mają". Chyba wiedział co pisze.
3 miesiące temu / ena
 
ziemiaństwo w XIX wieku przechowało polskość własnym wysiłkiem, nie było instytucji, która się tym zajmowała, księża byli wychowywani na oportunistów, tzn. za zaborów trzymali stronę zaborców jako prawowitej władzy, i to nie w sytuacji jakiś ruchawek a w przypadku prześladowania studentów za j.polski czy podobnych sytuacji, II RP razem z Piłsudskim wykończyli ziemiaństwo czy to domiarami podatkowymi po I wojnie czy ogólnie polityką gospodarczą, wiele regionów np.na kresach było rajem na ziemi pod zarządem "okropnych ziemian", którzy znali się na gospodarowaniu i sprzedaży pod odpowiedni zbyt po całej Europie bez niczyjej łaski dopłat czy skupów, po sowietach i Ukraińcach ziemie są nie do poznania i życie tam nie do pozazdroszczenia chyba dla wszystkich, Piłsudski nie był żadnym ziemianinem ponoć nazywał się Selman
4 miesiące temu / ella
 
"Nad Polską ciąży komunistyczna reforma rolna?" Ten sam tytuł jest zupełnie bez sensu. Chodzi o drobnostkowe wydarzenie sprzed 75 lat. Naprawdę, nad Polską ciąży reforma Balcerowicza, który zlikwidował 9 milionów miejsc pracy przy zupełnym milczeniu związku zawodowego "SOLIDARNOŚĆ", a zwłaszcza jej przywódców.
4 miesiące temu / Ryś
 
Nie dla powrotu ziemiaństwa. Była to kasta zepsuta moralnie do szpiku kości. Grzech lenistwa, chciwości, pychy i nieczystości doprowadził do ich upadku.
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Ha bym chciała żeby ziemianie którzy przez wieki wykorzystywali bez żadnych skrupułów moich chłopskich przodków oddali im to co im się należy za ich pracę ,nędzę, głód i śmierć przedwczesną spowodowaną pracą dla panów!A kto im dał tak wielkie tereny we władanie że niby to Bóg?
4 miesiące temu / X
 
Bogusław - Polacy sami postanowili się wyniszczyć - mamy dzietność 1,4 - to wyrok śmierci.
4 miesiące temu / Jot
 
Jak długo będą wpływać na chrzescijan łajdactwa sodomskie " sług Bożych "?????
4 miesiące temu / Logika
 
Pojedźcie w Polskę i zacznijcie ogłaszać wszem i wobec że zamierzacie unieważnić dekret o reformie rolnej ze wszystkimi jego skutkami. Zobaczymy co ludzie Wam na to odpowiedzą.
4 miesiące temu / propozycja
 
To byl bardzo dobry dialog. Przeszlosc I przyszlosc. Pan Skiba wylumaczyl to wpaniale. Osiemdziesiat lat cierpienia za nasze grzechy mowiac prawde. Moja bliska rodzina zginela w powstaniu Warszawskim ale ja jeszcze zyje I moje geny przesylane sa na dalsze pokolenia. Takich ludzi jak ja jest bardzo duzo w naszej Polsce. To jest tak samo jak gdyby Ci szlachetni ludzie ktorzy zgineli zmartwychpowstawali. Polacy nigdy nie dadza sie wyniszczyc dlatego ze wierza w Pana Boga I on czuwa nad nimi. On ich zawsze chroni bo oni sa jego kochanymi dziecmi. Jak pan Skiba powiedzial ze kosciol I dwor mieli swoje zadania. Ci szlachetni ludzie przywroca spolecznosc do zarania. Zaopiekuja sie chorymi I zlikwiduja dziadostwo. Tak nam dopomoz Bog! Amen.
4 miesiące temu / Boguslaw
 
To prawie wszyscy jesteśmy złodziejami, czy też jak u Żydów do trzeciego pokolenia?
4 miesiące temu / normal
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.