Nowa Zelandia: rządzący chcą, aby aborcja nie była przestępstwem, tylko „kwestią zdrowotną”


Home   >   Wiadomości

Nowa Zelandia: rządzący chcą, aby aborcja nie była przestępstwem, tylko „kwestią zdrowotną”
Źródło: pacjent.ordoiuris.pl

Wszystko wskazuje na to, że karanie za aborcję zostanie wykreślone z Kodeksu Karnego Nowej Zelandii. Zgodnie z zaproponowanymi zmianami zabicie dziecka poczętego nie będzie już przestępstwem, ale „kwestią zdrowotną” kobiety.

 

„Projekt ustawy, który usuwa przestępstwo tzw. aborcji z kodeksu karnego właśnie przeszedł pierwsze czytanie w nowozelandzkim parlamencie. Zgodnie z nowym prawem zabicie dziecka poczętego zostanie sklasyfikowane jako problem zdrowotny a nie prawny. Przesłanką mają być problemy psychiczne matki. Po 20. tygodniu ciąży kobiety będą musiały przejść badanie medyczne, by móc uśmiercić swoje dzieci”, informuje TV TRWAM.

 

Lokalni obrońcy życia wzywają Nowozelandczyków, którzy są zaniepokojeni ustawą i jej konsekwencjami, aby zgłosili rządowi sprzeciw. Powszechnie uważa się, że rząd chce sfinalizować ustawę przed Bożym Narodzeniem, ponieważ rok 2020 jest rokiem wyborczym.

 

Źródło: TV TRWAM

TK


DATA: 2019-08-18 09:50
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
6
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Ale to nie moja teoria tylko logiczny wniosek z TWOJEJ teorii! Słowa o zdrowiu psychicznym albo o pogorszeniu w stopniu znacznym są przecież twoje, zgadza się? Argument świadomość kontra brak świadomości też twój, zgadza się? Skoro usprawiedliwiasz mordowanie niewinnych nieświadomych dzieci tym że ich życie pogorszyłoby czyjeś zdrowie psychiczne, przedstawiłem analogiczną sytuację dotyczącą ciebie, gdybyś była w stanie nieświadomości. I co tu nierealnego? To że jesteś osobą nieświadomą gdy śpisz a zbliża się morderca i nawet nie próbujesz się bronić? Czy to że można cię farmakologicznie uśpić i wtedy też można cię zamordować i nawet nie będziesz próbowała się bronić? Zarzut pychy bezpodstawny, gdyż nigdzie nie pisałem jakobym uważał że tylko ja mam rację. Moje poglądy ciągle ewoluują w miarę pozyskiwania wiedzy o otaczającym świecie, więc głupotą byłoby mniemanie że JUŻ osiągnąłem pełnię wiedzy. Zarzut złego podpisu obłudny, wyjaśnienie podałem w innym wątk
5 miesięcy temu / @hipokrytka
 
tworzysz jakieś nierealne teorie .to pycha mysleć ze tylko ty masz racje i źle się podpisujesz
5 miesięcy temu / do @hipokrytka
 
Czyli zgodziłabyś się na pozbawienie ciebie życia gdyby to życie pogarszało czyjeś zdrowie psychiczne lub w stopniu znacznym, pod warunkiem że odbyłoby się to w chwili gdy nie masz świadomości? Np. we śnie naturalnym czy przy uśpieniu farmakologicznym? Zgadza się? I spróbuj zaakceptować fakt że jeśli są różne czyli: przynajmniej fragmentarycznie sprzeczne światopoglądy, to na pewno prawie wszystkie, bądź wszystkie z nich, są fałszywe. Jaką masz korzyść z dawania przykładu tkwienia w światopoglądzie obłudnym, czyli opartym na fałszu?
5 miesięcy temu / @hipokrytka
 
świadomość kontra brak świadomości i chyba źle się podpisałeś ,poza tym -patrz wpis "klik" i spróbuj zaakceptować fakt ze są różne światopoglądy ,trzymaj się swojego ,dawaj przykład i tyle
5 miesięcy temu / chichot
 
Ale nie zgodziłabyś się na pozbawienie ciebie życia gdyby to życie pogarszało czyjeś zdrowie psychiczne lub w stopniu znacznym, zgadza się?
5 miesięcy temu / @hipokrytka
 
chyba bardziej chodzi o zdrowie psychiczne np zgwałconej kobiety albo o pogorszenie się jej zdrowia w stopniu znacznym
5 miesięcy temu / @ Karol
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.