Od cichociemnego z „Czasu honoru” do „bohatera radykalnej lewicy”. Antoni Pawlicki w nowej roli


Home   >   Wiadomości

Od cichociemnego z „Czasu honoru” do „bohatera radykalnej lewicy”. Antoni Pawlicki w nowej roli
Fotograf: ForumGwiazd/ Forum

„Czy Antoni Pawlicki wie, że wsparł killing team żerujący na śmierci dzieci i cierpieniu matek?” – pyta Fundacja Pro - Prawo do Życia. Skąd takie pytanie o odtwórcy roli Janka Markiewicza z „Czasu honoru”? Odpowiedź zaskakuje. Aktor pochwalił się „obywtaelskim zatrzymaniem” furgonetki obrońców życia, prowadzącej kampanię „Stop biznesowi śmierci”.

 

Jak podkreśliła Fundacja Pro - Prawo do Życia, zdarzenie dotyczyło kampani „Stop biznesowi śmierci”, której jednym z wielu podejmowanych elementów jest informowanie społeczeństwa, kto stoi za promocją pigułek aborcyjnych w Polsce oraz za przestępczością aborcyjną. 

 

„Widać, że aborcjonistom takie działania są nie w smak. Ledwo rozpoczęła się kampania, a już rozpoczęły się blokady. Niejednokrotnie są one inicjowane przez zmanipulowanych propagandą nastolatków. Wczoraj jednak samochód zablokowała dorosła osoba, w dodatku znany celebryta Antoni Pawlicki” – pisze Pro Prawo do Życia.

 

Jak dodaje Fundacja, aktor znany z serialu „Czas honoru” dzielnie wszedł w rolę „bohatera radykalnej lewicy”, streamując swoje przestępcze działania (przypomnijmy, że Pawlicki stworzył zagrożenie w ruchu drogowym).

 

„Słuchajcie, postanowiłem zatrzymać się na środku drogi w Warszawie, ponieważ zobaczyłem tę szatańską ciężarówkę finansowaną przez Ordo Iuris, czyli zagraniczną sektę międzynarodową neokatolicką, która znowu jeździ po Polsce, po Warszawie i rozwozi te szatańskie teorie. Widzę, że tutaj ma ochronę w postaci ludzi, którzy filmują, gadają przez radio. I razem spontanicznie z panami na rowerach postanowiliśmy zatrzymać tę furgonetkę i żeby już dalej nie jeździła i nie gadała tych bzdur” – słyszymy na nagraniu.

 

Po chwili aktor najwyraźniej zaczął zdawać sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania, bo coraz mocniej się jąkając, stwierdził, że nie ma sensu tu stać” i odjechał, nie czekając na przyjazd policji.

 

Łatwo zauważyć, że wywód Pawlickiego brzmiał, jakby aktor nasłuchał się schizofrenicznych teorii spiskowych. W dodatku jego postępowanie nie spotkało się z większym uznaniem.

„Pomijając już, że twoje słowa były obraźliwe i żałosne to widać, że zrobiłeś to też dla poklasku”,Kilka minut po i już nie ma sensu tu stać i ucieka. Naprawdę godna postawa, jest się czym chwalić”, To nie mogło zadziałać jak obywatelskie zatrzymanie bo ich kampania zawsze ma zgodę od MIASTA na przyjazd/prowadzenie. Radzę zaczerpnąć trochę wiedzy na ich temat, bo wszyscy potrafimy krzyczeć i protestować, ale nie wszyscy wiemy o co walczymy i z czym walczymy... a tym bardziej jak to jest robione dla popularności, a w Pana wypadku niestety tak to wygląda”. „Ja trochę nie rozumiem. Jak tłum kobiet idzie ulicami wygłaszać swoje poglądy to jest ok, ale jak jedzie furgonetka, która popiera tą drugą stronę to już Wam nie pasuje. Każdy ma swoje poglądy i taka furgonetka i tak nic nie zmieni. I żeby była jasność nie jestem za zaostrzeniem przepisów aborcji, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Jeśli jedna strona może to wygłaszać przez strajki to inna przez np. taka furgonetkę” - to tylko niektóre z komentarzy, słusznie wytykające Pawlickiemu niespójność i hipokryzję. Również niesłusznie oskarżony Instytut Ordo Iuris zadeklarował podjęcie działań prawnych.

 

30 tysięcy dzieci. Tyle każdego roku jest zabijanych w Polsce przez własne matki za pomocą pigułek aborcyjnych. 30 tysiącom dzieci nie jest dane się narodzić. W wyniku decyzji matek ich los to spuszczenie w toalecie, wyrzucenie do śmietnika w worku foliowym albo zakopanie w ziemi. Niektóre z nich, jeśli aborcja dokonywana jest późno, rodzą się żywe i umierają w męczarniach, dusząc się, walcząc o oddech. Niektóre z nich umierają już w szpitalach, bo aborcja nie do końca się udaje, a matki dostają krwotoków i wzywają karetki” - brzmi komunikat z samochodu promującego akcję „Stop biznesowi śmierci”. Niestety, aktor nie zdołał wyjaśnić podczas streamu, co w komunikacie jest nieprawdą. Właściwie nie jesteśmy do końca pewni czy wiedział, o co w ogóle nam chodziło.  

 

Jeszcze pięć lat temu Antoni Pawlicki deklarował się jako osoba wierząca. „Nie jestem jedynym aktorem, który przyznaje się do tego, że jest osobą wierzącą. Zawód aktora ma w sobie pewne pokusy, które mogą sprawić, że stanie się on niemoralny. W tym zawodzie jesteśmy poddani presji, oczekiwaniom ludzi i można zgubić poczucie rzeczywistości. Przestajemy mocno stąpać po ziemi i często stajemy się zbyt mało pokorni. Dlatego aktorom zdarza się zapominać o tym, co w życiu istotne i po co nas powołano na ten padół”- mówił.

 

Troszkę szkoda, że Pawlicki zapomniał. Na dobre mu to nie wyszło – komentuje Fundacja.

 

Jak podał onet.pl, aktor zanim ruszył, wyjaśnił jeszcze jednemu z towarzyszących mu rowerzystów: Ja chyba jadę, bo mi się wydaje, że już wystarczającą szopkę zrobiliśmy. I tak tego nie powstrzymamy. Zróbmy obywatelskie zatrzymania co chwilę.

 

Źródło: Fundacja Pro - Prawo do Życia, stronazycia.pl

MA


DATA: 2020-11-25 13:22
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
13
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Szatanski to jestes Ty Antos, bo jestes za zbrodnia zabijania bezbronnych. I po co grasz w patriotycznych filmach!!! Nie przyjmuj takiej roli wiecej, nie pasuje do zwolennika mordercow.
1 miesiąc temu / eraksa
 
Ujawnił się lewak, chory człowiek. Zniewolony.
1 miesiąc temu / Jerzy
 
Cóż można się spodziewać od patocelebrytów, przyjrzyjcie się ich bezbożnemu życiu i wszystko będzie jasne dziesiątki przygód miłosnych i gonitwa za sławą za wszelką cenę
1 miesiąc temu / DD
 
> 30 tysiącom dzieci nie jest dane się narodzić ... Spokojnie można przyjąć, że ok. 100 tysięcy, bo mniej więcej tyle wyjdzie samoistnych poronień na różnych etapach ciąży ? głównie w pierwszych tygodniach, i ta liczba wynika wprost z liczby urodzeń, która jest znana. Na temat podziemia aborcyjnego nie ma statystyk, to jest wróżenie z fusów, a już na pewno nie są wiarygodne statystyki podawane przez antyaborcyjną furgonetkę.
1 miesiąc temu / Przed wyruszeni
 
Śpieszmy się patrzeć w gwiazdy, tak szybko upadają. Tym razem wnuk wspaniałej aktorki Barbary Rachwalskiej dla gimbazy przypomnę choćby rolę pani Talarowej z serialu Dom, pochodzący z patriotycznej rodziny, sam zaangażowany w kultywowanie pamięci narodowej i utalentowany aktor. Ale cóż się dziwić? Wcześniej niby tacy prawicowcy jak Olgierd Łukaszewicz czy Stanisław Soyka i inni też teraz służą tzw. drugiej stronie.
1 miesiąc temu / Myślcie!
 
@Anna. No prosze,wzorowa katoliczka,tak do kogos napisac. No ale uderz w stol..
1 miesiąc temu / nick
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.