Nasz kanał RSS
 
 

Paweł Kwaśniak: przyjdźcie na protest przeciwko deprawacji waszych dzieci!


- Środowiska liberalne działają aktywnie w samorządach i tam m.in. proponują często niebezpieczne projekty edukacyjne. Chcemy zwrócić na to uwagę rodziców. Ale także chcielibyśmy, żeby zareagował MEN – powiedział w rozmowie z PCh24.pl Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny, organizatora specjalnej pikiety, która odbędzie się 21 stycznia, w Warszawie.

 

Paweł Kwaśniak zachęca do uczestnictwa w Warszawskiej pikiecie, która odbędzie 21 stycznia, o godz. 16.00, pod Urzędem Miasta w Warszawie. Dlaczego warto się na niej pojawić i zaprotestować przeciwko deprawacji dzieci w szkołach? O co dokładnie chodzi w proteście?

 

- Pikieta jest naszą reakcją na decyzję prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że w trybie pilnym, we wszystkich szkołach, mają być przeprowadzone specjalne zajęcia. Ich celem jest walka z tzw. mową nienawiści. Sam koncept jest bardzo nieostry i wykorzystywany często do indoktrynacji dzieci i młodzieży. W trakcie takich zajęć podsuwane są treści oswajające młodych ludzi z zachowaniami homoseksualnymi, ideologią gender, transsaeksualizmem i wszelkiego rodzaju dewiacjami – wyjaśnia Kwaśniak.

 

Centrum dla Życia i Rodziny szybko przyjrzało się sprawie, analizując m.in. podręczniki, które mają być wykorzystywane podczas narzuconych przez warszawski ratusz zajęć. Analiza materiałów edukacyjnych potwierdziła obawy prorodzinnej organizacji.

 

Jak twierdzi Kwaśniak, cele pikiety są dwa: po pierwsze chodzi o to, by uświadomić rodziców, że ich prawa nie są przestrzegane. – Rodzice powinni zostać uprzedzeni o takich zajęciach i muszą na nie wyrazić zgodę. A tymczasem wszystko dzieje się bardzo szybko, bo prezydent zapowiedział, że zajęcia takie mają być przeprowadzone jeszcze przed feriami – powiedział.

 

Po drugie, organizatorzy pikiety chcą uwrażliwić rodziców na to, że tego typu zajęcia, choć ich nazwa pozornie nie brzmi groźnie, mogą służyć indoktrynacji ich dzieci. – Zachęcamy rodziców do aktywności. Ważne, by sprawdzili, kiedy takie zajęcia będą przeprowadzane, zainteresowali się ich treścią i wtedy zdecydowali, czy faktycznie ich dziecko powinno w takich zajęciach uczestniczyć. To ważne, bo po Warszawie podobne lekcje organizowane mają być m.in. w Krakowie czy Gdańsku – mówi Kwaśniak.  

 

Prezes Centrum dla Życia i Rodziny podkreśla, że sprawa jest bardzo ważna, ponieważ takie „lekcje mogą podważyć wartości przekazywane dzieciom w domu”. Zwrócił też uwagę, że może nam zagrażać proces poważnego ograniczania praw rodzicielskich. Powołuje się przy tym na Niemcy, gdzie rodzice, którzy nie chcieli posłać swojego dziecka na lekcje edukujące seksualnie, trafili do więzienia.

 

- Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mogą, by pojawili się pod urzędem miasta w Warszawie, 21 stycznia o godz. 16 – wezwał Paweł Kwaśniak.

 

 

ged

 

 

Warto przypomnieć jak wykorzystuje się szlachetne hasło walki z nienawiścią jako knebel dla chrześcijanskich prawd:

 

Tymoteusz Zych, Ordo Iuris: „Mowa nienawiści” to termin wątpliwy i krytykowany

 

"Mowa nienawiści": knebel dla chrześcijan 
 

"Mowa nienawici" - forpoczta miękkego totalitaryzmu

 

 

 

 


DATA: 2019-01-22 10:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

SZKOŁY KATOLICKIE!!! DOŚĆ FIKCJI PUBLICZNEJ CZYLI PAŃSTWOWEJ EDUKACJI !!!
6 miesięcy temu / mizary
 
Deon: "kardynał Vincent Nichols, po raz drugi przewodniczył mszy dla katolików LGBT i ich rodzin 13 stycznia 2018"
6 miesięcy temu / O
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 109 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.