Paweł Lisicki: kampanii towarzyszyło poczucie chęci odegrania się i zemsty ze strony liberałów


Home   >   Wiadomości

Paweł Lisicki: kampanii towarzyszyło poczucie chęci odegrania się i zemsty ze strony liberałów
Paweł Lisicki fot.Matěj Baťha/wikimedia.commons

Niewielka różnica między kandydatami pokazuje, jak nieprawdziwe były wszystkie głosy, że w Polsce zagrożona jest demokracja i mamy do czynienia z jakimś pełzającym autorytaryzmem – mówił na antenie TVP Info Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

 

Najwyższa frekwencja w dziejach III RP i wynik wyborczy, który może się rozstrzygnąć kilkuset tysiącami głosów pokazują, do jakiego stopnia Polacy mogli się wypowiedzieć i zagłosować tak jak chcieli – stwierdził Lisicki dodając, że niedzielne wybory były najbardziej autentycznymi w historii III RP.

 

Paweł Lisicki zwrócił również uwagę na towarzyszące kampanii prezydenckiej poczucie „chęci odegrania się i zemsty”. – Istotą tego poczucia jest przekonanie, że od 2015 roku w Polsce nie rządzą ci, co powinni i to z powodów kulturowo-cywilizacyjnych, a nie tylko politycznych. Krótko mówiąc duża część strony liberalnej uważa, że Polska powinna być w ich rękach (…), że należy się skupić na podporządkowaniu Polski Unii Europejskiej, czyli na upodobnieniu się do reszty Europy – tłumaczył.

 

Stąd bierze się to silne pragnienie zemsty. To poczucie „urażonej ambicji” jest tak mocne, że skłania stronę liberalną do wszystkiego, łącznie z donoszeniem na Ojczyznę do struktur Unii Europejskiej i żądanie kar dla Polski – podsumował Paweł Lisicki.

 

 

Źródło: TVP Info

TK

 

 


DATA: 2020-07-12 22:23
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
7
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Pragnienie zemsty swoją drogą ale jeśli nie mieli poza tym nic innego to tragedia. Do tej pory nie tylko PO miało swój czas rządzenia który wykorzystywali maksymalnie i zostali odrzuceni. A teraz wszyscy zebrali się w totalnej opozycji tylko po to żeby się zemścić czyli nic się u nich nie zmieniło od czasów porażki?.
2 miesiące temu / swr
 
@game: Udział w "prawdomównej" TVN, GW, parcie za wszelką cenę na ideologię LGBT, bezrozumna promocja liberalizmu za to nie dyskredytuje, jest bardzo "honorowa". Cała opozycja, której nie są obce idee cywilizacji chrześcijańskiej i która mogłaby wejść do koalicji z PIS aby mieć wpływ na decyzje odnośnie losów naszego kraju, wolała stanąć po stronie opcji liberalnej dążącej do dyktatury relatywizmu i ewidentnie wrogiej naszej wierze. Przyznam iż wolnościowe idee europy są mi całkowicie obce. Naturalnie jestem sobie w stanie wymyślić partię dużo lepiej realizującą moje pragnienia odnośnie rozwoju Polski ale gdzie ją znaleźć? Szukanie politycznego wsparcia dla przeciwników władzy w Polsce za granicą zawsze kończyło się tragedią i porażką dla naszego kraju. Ale któż by się przejmował historią.
2 miesiące temu / umcus
 
Oczywiście. Wszak PiS i jego partyjne satelity z Morawieckim i Kościńskim na czele to prawdziwe antyliberalne anioły.
2 miesiące temu / tolek
 
udział w reżimowej TVPinfo dyskredyje... to niehonorowo
2 miesiące temu / game
 
Oczywiście wg redaktora PiS to same anioły pokoju. Oni nie używali kłamstw i manipulacji. Znajomi z zagranicy którzy nie rozumieją polskiego pytali mnie dlaczego u nas codziennie dają dokładnie to samo w Wiadomościach.
2 miesiące temu / Marcin
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.