Nasz kanał RSS
 
 

Piekło jako „duszpasterstwo strachu”. Dokąd chce nas prowadzić „Tygodnik Powszechny”?


Po plotkach rozpowszechnionych przez lewicowego publicystę na temat poglądu Franciszka na temat istnienia piekła, "Tygodnik Powszechny" postanowił zająć się tematem. I stawia tezę, że Kościół zmienia nauczanie w tej kwestii, chcąc skończyć z "duszpasterstwem strachu". Warto więc sięgnąć po zapiski św. Faustyny, która piekło widziała i opisała jakich dusz było tam najwięcej.


DATA: 2018-04-14 05:31:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Nie tylko Tygodnik Powszechny >stawia tezę, że Kościół zmienia nauczanie w tej kwestii, chcąc skończyć z "duszpasterstwem strachu"< idą w ślad za p.F. Warto posłuchać wypowiedzi Bp M. Jędraszewskiego z 18.10.2013 r. na Sesji Wydz. Duszpasterskiego w Łodzi w sprawie miesięcznika Egzorcysta , którego tematyka i zawarte tam świadectwa zdaniem Bp Jędraszewskiego nie przystają do nowego zmodernizowanego kościoła. Szkoda, że wcześniej nie wiedzieliśmy o poglądach Ks. Biskupa i Jego dociekliwości proceduralnej w kwestii imprimatur kościelnego od wydawcy. Tym bardziej dziwi brak reakcji Biskupa Jędraszewskiego na skandale prowokowane przez Tygodnik Powszechny, Ks. Sowę i inne gorszące informacje z życia Kościoła.
3 miesiące temu / iskierka
 
Piekło istnieje, Pan Jezus nie pozostawia złudzeń. Kiedy dusza trafi do piekła, to nie ma już szans na "pośmiertne dojrzewanie do Nieba". TP wypisuje herezje. Jednak "duszpasterstwo strachu", a co jeszcze gorsze "duchowość strachu", to istotny problem od wieków. "Straszenie piekłem" doprowadziło w końcu do wyparcia piekła ze świadomości. Ludzie coraz mniej chcą się bać i bronią się (zdrowy odruch!) przed aplikowaniem im strachu, tak w wymiarze materialnym, jak psychicznym i duchowym. Poza tym religijność motywowana strachem przed piekłem zawsze pozostanie religijnością upośledzoną. Nie można szczerze pokochać Objawienia, motywując się strachem i lękiem. Bojaźń Boża nie jest synonimem strachu przed mękami piekielnymi za łamanie przykazań. Bojaźń Boża wypływa z fascynacji Bogiem, co ukierunkowuje wolę na miłowanie. Strach i lęk przed Bogiem rodzi się z psychiki silnie zaburzonej straszeniem jej przez prymitywnych duszpasterzy. Prawda o piekle wymaga dojrz. przekazu.
3 miesiące temu / E.K.
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 74 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.