Pogaństwo na synodzie amazońskim? Mocny materiał kanadyjskiego dziennikarza


Home   >   Wiadomości

Pogaństwo na synodzie amazońskim? Mocny materiał kanadyjskiego dziennikarza
zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Watykański kościół w pobliżu bazyliki świętego Piotra służy do promocji ekosocjalizmu i innych dalekich od chrześcijaństwa wizerunków. Znajduje się tam także budzący oburzenie posąg nagiej kobiety. Co więcej, kontrowersje wciąż budzi ceremonia w Ogrodach Watykańskich, uznana przez niektórych za pogański rytuał.

 

Santa Maria in Traspontina znajduje się niedaleko bazyliki świętego Piotra. Kościół ten na potrzeby synodu amazońskiego upstrzono wizerunkami czy przedmiotami kojarzonymi raczej z ideologiami (np. ekosocjalizmem) niż z katolicką ortodoksją. Na jednej ze ścian budynku znajduje się także plakat przedstawiający kobietę z dzieckiem na ręku. Jej piersi są odkryte i wygląda na to, że karmi nimi łasicę – zauważa John Henry Westen. Dziennikarz nie ukrywa oburzenia.

 

Redaktor naczelny portalu Life Site News pisze także o ceremonii z ubiegłego tygodnia w Ogrodach Watykańskich. Rozmawiał na ten temat z wnukiem byłego amazońskiego szamana. Ten wyraził zdumienie z powodu tego, co uznał za obecnoścć idoli w watykańskich ogrodach i uczestnictwa franciszkanów w ceremonii. Powiedział on również o pewnym amazońskim przywódcy plemiennym, którego zdaniem w Watykanie doszło do aktów pogańskich. Wnuk byłego szamana podkreślił, że oznacza to łamanie pierwszego przykazania.

 

Podczas rytuałów w ogrodach watykańskich znajdował się między innymi posąg nagiej kobiety – zdaniem Johna Henry Westena, Matki Ziemi. Następnie posąg ten przeniesiono do Bazyliki świętego Piotra na swego rodzaju łódce. Tam też otoczyli go papież, kardynałowie i wierni.

 

Obecnie kontrowersyjna rzeźba znajduje się on w kościele Santa Maria in Traspontina. Jeden z biskupów stwierdził zaś podczas konferencji, że może to być zarówno Matka Ziemia, jak i Matka Boża.

 

We wspomnianej ceremonii w Ogrodach Watykańskich „uczestniczył” także drugi posąg (w opinii Jonha Henry Westena „pogański”). Ten trafił na aulę synodalną. W efekcie ojcowie synodalni chcąc nie chcąc stale się w niego wpatrują.

 

Jednak prefekt Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej, Paolo Ruffini stwierdził, że chodzi tu o symbol życia i nie ma mowy o pogaństwie. Również zdaniem Sekretarza Komisji ds. Informacji, ks. Giacomo Costa SJ chodzi o tubylczą reprezentację życia, a nie o symbol sakralny. Figurka nie jest więc jego zdaniem ani symbolem pogańskim, ani Maryjnym.
 
 

W trudnych czasach kryzysu dotykającego wielu ludzi Kościoła pamiętajmy, że podobne problemy wydarzały się  już wcześniej. Wystarczy wspomnieć kryzys ariański czy schizmę zachodnią. Za każdym razem jednak Kościół święty wychodził z nich obronną ręką. Pamiętajmy też o słowach Matki Bożej z Fatimy „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

 

Źródło: lifesitenews.com /catholicnewsagency.com / pch24.pl

mjend

  


DATA: 2019-10-17 12:19
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
22
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Koszmarny akt bałwochwalstwa... gdzie polscy biskupi, którzy wezwą do opamiętania się? Koniec świata bliski
8 miesięcy temu / Ja
 
@ Second: Z misją na forum PCh24 zostałeś oddelegowany przez Starszych Zboru, czy też jest to Twoja prywatna inicjatywa?
8 miesięcy temu / Karol
 
[email protected] Nie bądź taki do przodu, bo cię z tyłu branie. Polecam lekturę "Dzienniczka" s.Faustyny, jak uważnie przeczytasz, to się dowiesz, że Jezus polecił Faustynie namalować Swój wizerunek i czcić Go w tym wizerunku. Dopowiem jeszcze że "Dzienniczek" ma imprimatur Kościoła, a Faustyna jest kanonizowana przez Kościół Katolicki. Więc może troszeczkę mniej mędrkowania, a wiecej pokory...
8 miesięcy temu / Paulus
 
Były dwie figurki kobiet. Jedna stoi przed Franciszkiem w czasie synodu tak by wszyscy widzieli. Szamanizm. Ciekawe co się stało z facetem z wielkim przygodzen8em.
8 miesięcy temu / Second
 
,,Z figurką Jezusa w centrum" ?Kto nie jest przeciwko wam, ten jest z wami? Łk 9,50 ?kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten z nami? Mk 38-41 Szkoda że znaczna część chrześcijan nie ufa słowom Pana Jezusa nie mówiąc już o wykorzystanie Daru Mądrości.
8 miesięcy temu / PawelZolyniak
 
@stormer Przyjrzyj się dokładnie. Była też figurka mężczyzny z wielkim przygodzen8em w stanie erekcji.
8 miesięcy temu / Second
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.