Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Koszmarny akt bałwochwalstwa... gdzie polscy biskupi, którzy wezwą do opamiętania się? Koniec świata bliski
8 miesięcy temu / Ja
 
@ Second: Z misją na forum PCh24 zostałeś oddelegowany przez Starszych Zboru, czy też jest to Twoja prywatna inicjatywa?
8 miesięcy temu / Karol
 
[email protected] Nie bądź taki do przodu, bo cię z tyłu branie. Polecam lekturę "Dzienniczka" s.Faustyny, jak uważnie przeczytasz, to się dowiesz, że Jezus polecił Faustynie namalować Swój wizerunek i czcić Go w tym wizerunku. Dopowiem jeszcze że "Dzienniczek" ma imprimatur Kościoła, a Faustyna jest kanonizowana przez Kościół Katolicki. Więc może troszeczkę mniej mędrkowania, a wiecej pokory...
8 miesięcy temu / Paulus
 
Były dwie figurki kobiet. Jedna stoi przed Franciszkiem w czasie synodu tak by wszyscy widzieli. Szamanizm. Ciekawe co się stało z facetem z wielkim przygodzen8em.
8 miesięcy temu / Second
 
,,Z figurką Jezusa w centrum" ?Kto nie jest przeciwko wam, ten jest z wami? Łk 9,50 ?kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten z nami? Mk 38-41 Szkoda że znaczna część chrześcijan nie ufa słowom Pana Jezusa nie mówiąc już o wykorzystanie Daru Mądrości.
8 miesięcy temu / PawelZolyniak
 
@stormer Przyjrzyj się dokładnie. Była też figurka mężczyzny z wielkim przygodzen8em w stanie erekcji.
8 miesięcy temu / Second
 
Bez histerii. Były dwie takie etniczne figury przedstawiające ciężarne kobiety. Nie służyły do żadnych zabobonów tylko dla podkreślenia przesłania ewangelicznego do plemion amazońskich.
8 miesięcy temu / Stormer
 
Filozofia Dialogu Bubera, Jana Pawła II rządzi się swoimi prawami. Filozofia personalistyczna Schleiermachera i rozwijana w filozofii dialogu przez poprzednika obecnego Papieża oraz przez samego Jana Pawła II podnosi wysoko godność osoby i jej wybory. Według Benedykta XVI nie można dobrze i poprawnie posługiwać się teologią bez głębokiego osadzenia w filozofii Akwinaty. Toteż trudno zrozumieć poczynania obecnego Papieża Franciszka gdy nie zna się tych towarzyszących Słowu Bożemu dziedzin. Na korzyść Franciszka przemawia też to że ponad 100 kardynałów i kilkuset biskupów nie wnosi żadnych uwag. Ponadto Urzędowi Papieża Ojciec Święty plus jego Rada z samej funkcji towarzyszy rozeznanie w Duchu Świętym. Dlatego podobnie jak bp Ryś i ja jestem spokojny o wynik nowych trendów.
8 miesięcy temu / Wierzący
 
Nasi Odważni Bracia w Chrystusie, w filmiku "Pantheism, Pope Pius X and the Amazon Synod w Matt Gapsers" polecają przeczytanie św. Pius X Encyklika "Pascendi dominici gregis" O zasadach modernistów...trzeba będzie się dokształcić...
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
Ksiądz po kolędzie patrzy, czy są obrazy na ścianach. Nie zaprzeczycie. Ilu ludzi traktuje obrazy, medaliki jako AMULETY? Ilu odstrasza zle moce?
8 miesięcy temu / Second
 
@J.s. Zawsze powtarzam, że Bóg żyje. Czy Jezus Chrystus mówił w swoich naukach by prosić Abrahama, Izaaka czy Jakuba o pomoc. Czy wielokrotnie powtarzał by prosić Ojca? Ja przeczytalem wielokrotnie Ojca. Czy powiedzial aby prosić zmarłego sąsiada, bo on był bardzo dobry?
8 miesięcy temu / Second
 
Hej, Second, do czytania Pisma św. Czy nie wiesz, że nie zmarłych prosimy o pomoc, gdyż Mt 22, 32: Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Nie zajmujemy się wywoływaniem duchów, ale wierzymy w świętych obcowanie.
8 miesięcy temu / j.s.
 
Co robi kopia obrazu częstochowskiego przechodząca od domu do domu. Ksiądz powiedzial, że "Kto nie przyjmuje obrazu, ten nie przyjmuje Boga". Bóg żyje i nas widzi i słyszy. A jeśli wypełniamy Jego Przykazania mieszka w nas.
8 miesięcy temu / Second
 
Uczciwość metodologiczna. "Ekscesy o znamionach apostazji mają miejsce nie tylko ostatnio. Posążek Buddy postawiono na tabernakulum już kilkadziesiąt lat temu." Za Sacerdos Hyacinthus
8 miesięcy temu / Leaf427
 
Zawsze przy czytaniu tych rewelacji czuje sie brak tzw. plaskacza lub jak kto woli strzalu z liscia i pantofli pod sufitem w wykonaniu jakiegos prawdziwego meza Bozego stojacego na strazy czystosci wiary.Mysle iz bylby usprawiedliwiony juz w momencie wykonywania tej blyskawicznej wyprawy krzyzowej.
8 miesięcy temu / Nick
 
Panie Boże, proszę błogosław we wszystkim tego mądrego i odważnego katolika, Jonha Henry Westena. Duchu Święty, obdarz proszę darem męstwa wszystkich katolików w Kościele katolickim. Amen.
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
Mamy zatem do czynienia z aktem apostazji i bałwochwalstwa. ....... Dożyliśmy bardzo smutnych czasów...
8 miesięcy temu / Karol
 
" Jeden z biskupów stwierdził zaś podczas konferencji, że może to być zarówno Matka Ziemia, jak i Matka Boża." Ten biskup najwidoczniej nie ma pojęcia, kim jest Matka Boża, jaki ma charakter. Co taki ktoś robi w Kościele? Czym się zajmuje? Matka Boża goła?! To profanacja!!!
8 miesięcy temu / !
 
Figurka czy obraz Pana Jezusa albo Jego Matki spełnia taką rolę, jak np. portret czy zdjęcie kogoś bliskiego. Przecież jeżeli masz np. w portfelu czy na szafce zdjęcie, nie znaczy to, że nagle przestałeś kochać osobę, która na nim jest, a zakochałeś się w zdjęciu. Ta wizualizacja natomiast może Ci wciąż przypominać o osobie sfotografowanej. Słowa w Piśmie św. o nieczynieniu podobieństw odnoszą się do tworzenia rzeźb, obrazów itp., W CELU ICH UWIELBIANIA- uwielbiania tych obrazów, tak jak Żydzi zrobili sobie cielca i zaczęli go uwielbiać jako Boga. To są dwie różne sprawy, Second.
8 miesięcy temu / @Second
 
Odlewacie figurki i składacie im pokłony. Wzywacie zmarłych. Proście ich o pomoc. Czy tak nas nauczał Jezus Chrystus?
8 miesięcy temu / Second
 
Sami oddajecie część obrazom, figurkom.
8 miesięcy temu / Second
 
Kościół wyjdzie obronną ręką, ale czy tzw. wierni, to nie wiem
8 miesięcy temu / jj
 
Ale to już kiedyś było że przypomnę jak Żydzi odlali złotego cielca i jemu a nie Bogu cześć oddawali
8 miesięcy temu / Katolikpolak68
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.