Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Powstawaliśmy przez Łaskę którą otrzymaliśmy z Góry, przodkowie nasi raczyli ją przyjąć czując w sobie wielką dumę i wybraństwo uczucie będące nabytą skazą bliskowschodnią. Upadaliśmy z powodu naszej nędzy szczególnie wśród elity gardzącej pozostałymi ludźmi. I tylko pełne zrozumienie Dlaczego i Jak upadliśmy będzie dowodem na rzeczywiste wydobycie się. Autor jest znakomitym przykładem połączenia ubóstwa dawnej elity z nowo-obecną deprawacją idącą "zewsząd". Tacy intelektualiści z prawej razem z owymi z lewej utrzymują nas w zgubnym odurzeniu. To "dwie głowy jednej bestii" Jeżeli Kościół w Polsce duchowo nie powstanie a jak zrobi to teraz jeżeli nie mógł zrobić gdy był czas nawiedzenia to naród i państwo upadnie. Czy w działaniu obecnych władz państwa i KK jest widoczna MOC DUCHA? TAK! Ale tylko trochę i tylko w niektórych sprawach. Czy z obrożą na szyi którą "nasi" włożyli będziemy wolni!? TAK! Tylko na długość smyczy. Mówią: Jesteśmy bezpieczni! Pil
4 miesiące temu / NieRzeczNik
 
Po tym jak pan profesor na prelekcji powiedział że Zygmunt Stary musiał przyjąć hołd Pruski i pozwolić na powstanie pańspaństwa Hohenzolernów bo groziła Polsce interwencja cesarza zwątpiłem w jego możliwości analizy sytuacji politycznej w jakiejkolwiek epoce. Wiedza o historii Polski bez powiązania jej z polityką zagraniczną i gospodarczą oraz religijną Europy to wiedza dla dzieci a nie dla dorosłych.
4 miesiące temu / Tom
 
Przetrwaliśmy i trwamy jako popychadło ze wszech stron.
4 miesiące temu / Ryś
 
Paweł Jasienica świetnie opisał historię Polski, jeśli jednak chcemy poznać "prawdziwą prawdę" wypada się cb zaznajomić co o naszym narodzie piszą cb nasi sąsiedzi...postawa "bo my Polacy" jest fałszywką przykrywającą nasze niepowodzenia...
4 miesiące temu / Jura
 
Jeśli chodzi o "politykę wstydu" możesz mieć rację co do przeszłości, ale obecnie, zwłaszcza po ostatnich przemianach ustrojowych nasze państwo, niestety, zachowuje się, jakby sie wstydziło, że w ogóle jeszcze istnieje, a niestanne przepraszanie Żydów za niebyłe zbrodnie, wygnania itp. to już szczyt tej polityki. Nasi politycy nie znają historii, nie bronią dobrego imienia Polaków ani ich interesów.
4 miesiące temu / @t
 
myśl "że za każdym razem inni niestety pomogli nam powstać" - którzy to byli i dlaczego tacy dobrzy? Natomiast masz problem z wymienieniem tych którzy pomogli nam upaść? Doprawdy to nie tylko nasza wina.
4 miesiące temu / Jot
 
Pan prof. widocznie boi się odpowiedzi na pytanie ; dlaczego upadliśmy? Woli ckliwe opowieści bez refleksji o tym, że za każdym razem inni niestety pomogli nam powstać. Trzeba mieć odwagę i znać losy ojczyzny, aby nie dać się nabierać na cuda.
4 miesiące temu / myśl
 
@ tak tylko...AŻ tylko....masz świętą rację! Dopóki polskie dziecinawet te naiwne i głupiutkie kochały swoją MATKĘ = ta Matka je broniła, wspierała i >rozmnażała< każdy okruch ich szlachetności i dzielności! Dlatego teraz wrogowie robią wszystko, żeby tę więź z Królową Matką rozerwać, ośmieszyć, opluć,zdeptać,wymazać z serc i umysłów..Widać wrogowie WIEDZĄ lepiej od nas katolików, jaka ONA jest potężna! Nasi wrogowie dobrze wiedzą, że BEZ NIEJ = nie ma dla nas Polaków szansy! Albo to zrozumiemy...albo przepadniemy! Tak! TYLKO! ONA!
4 miesiące temu / poddana
 
dlaczego przetrwaliśmy ? - warto może zwrócić uwagę na to wydarzenie - 14 sierpnia 1608r jezuicie o. Juliuszowi Mancinellemu ukazała się Matka Boża, on chcąc Ją w specjalny sposób pozdrowić usłyszał te oto słowa: "dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do mnie płoną jego synowie" - kolejne słowa skierowała do o. Juliusza 8 maja 1610 r w Krakowie w Katedrze Wawelskiej: "Ja jestem Królową Polski, jestem matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi więc wstawiaj się do mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj mnie nieustannie, a Ja będę ci zawsze, tak jak teraz miłosierną"
4 miesiące temu / tak tylko
 
Na pytanie dlaczego przetrwaliśmy,może słuszną jest odpowiedż jaka udzielił w swojej historiozofii prof. Feliks Koneczny ukazując znaczenie cywilizacje - mimo różnorakich braków - regulującą fundamentem życia ludzkiego i duchowym rozwojem. Widział Polskę jako istotną częśc cywilizacji łacińskiej,a jej dzieje przebiegały w ciągłej konfrontacji z cywilizacjami obcymi. Eksponował znaczenie wybitnych jednostek w budowaniu wewnętrznej dumy i kondycji narodowej.Patrimonium polskie zawiera wiele wartościowych i wzniosłych dokonań historyczno-kulturowych tzw. dziejów "chwały ojców".Zafałszowana i nieprawdziwa narracja piewców antypolonizmu o rzekomej przewadze "polityki wstydu" historycznego jest nieprawdziwa gdyż jest wprost odwrotnie!
4 miesiące temu / t
 
Może jednak warto pytać dlaczego upadliśmy, żeby nie było powtórki z historii. Bo następnym razem możemy nie przetrwać.
4 miesiące temu / ena
 
radziłbym zapoznać się z książką "Czarne" Pana Nikt. Niestety aktualne aż do bólu.
4 miesiące temu / lolo
 
to pytanie to pochwała wytrzymałości ale nie rozumu,ciągłe wstawanie bez refleksji
4 miesiące temu / lil
 

Skomentuj ten arytukuł

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.