Nasz kanał RSS
 
 

Prof. Andrzej Nowak: Polacy, nie pytajmy dlaczego upadliśmy, tylko dlaczego przetrwaliśmy! [VIDEO]


Następny film
Akademia Letnia TFP 2014

Prof. Andrzej Nowak wkracza w czwartym tomie epokowego dzieła „Dzieje Polski” w okres największej świetności Rzeczypospolitej. Oczywiście nie brakuje problemów, wojen, buntują się lennicy, na wschodzie złowieszczo rysuje się sylwetka Moskwy dążącej do osiągnięcia imperium, ale Korona i Wielkie Księstwo Litewskie wciąż rosną w siłę. Tak samo zresztą jak i dynastia Jagiellonów. Ten proces zwieńczy Unia Lubelska w 1569 r.

 

O czwartym tomie „Dziejów Polski” z prof. Andrzejem Nowakiem rozmawia Jacek Ożóg.


DATA: 2020-02-01 10:14:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Powstawaliśmy przez Łaskę którą otrzymaliśmy z Góry, przodkowie nasi raczyli ją przyjąć czując w sobie wielką dumę i wybraństwo uczucie będące nabytą skazą bliskowschodnią. Upadaliśmy z powodu naszej nędzy szczególnie wśród elity gardzącej pozostałymi ludźmi. I tylko pełne zrozumienie Dlaczego i Jak upadliśmy będzie dowodem na rzeczywiste wydobycie się. Autor jest znakomitym przykładem połączenia ubóstwa dawnej elity z nowo-obecną deprawacją idącą "zewsząd". Tacy intelektualiści z prawej razem z owymi z lewej utrzymują nas w zgubnym odurzeniu. To "dwie głowy jednej bestii" Jeżeli Kościół w Polsce duchowo nie powstanie a jak zrobi to teraz jeżeli nie mógł zrobić gdy był czas nawiedzenia to naród i państwo upadnie. Czy w działaniu obecnych władz państwa i KK jest widoczna MOC DUCHA? TAK! Ale tylko trochę i tylko w niektórych sprawach. Czy z obrożą na szyi którą "nasi" włożyli będziemy wolni!? TAK! Tylko na długość smyczy. Mówią: Jesteśmy bezpieczni! Pil
4 miesiące temu / NieRzeczNik
 
Po tym jak pan profesor na prelekcji powiedział że Zygmunt Stary musiał przyjąć hołd Pruski i pozwolić na powstanie pańspaństwa Hohenzolernów bo groziła Polsce interwencja cesarza zwątpiłem w jego możliwości analizy sytuacji politycznej w jakiejkolwiek epoce. Wiedza o historii Polski bez powiązania jej z polityką zagraniczną i gospodarczą oraz religijną Europy to wiedza dla dzieci a nie dla dorosłych.
4 miesiące temu / Tom
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 139 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.