Nasz kanał RSS
 
 

Rozmowa PCh24TV

Prof. Andrzej Nowak: politpoprawność na uniwersytetach – zabójcza dla wolności umysłu


Następny film
Biznes nie kłóci się z Chrystusem

Ideologowie współczesnego marksizmu kulturowego występują w imieniu „matki natury” (...). Dzisiaj postępowe kobiety deklarują, iż nie będą mieć dzieci nie dlatego, że jest im tak przyjemniej czy wygodniej, ale dlatego, że tak jest słuszne dla „matki natury”, a więc możemy prowadzić właśnie w ten sposób do idei, która ma na celu zakończenie historii ludzkiej na świecie, zostawienie natury naturze, usunięcie człowieka z tej historii. To jest jedna z konsekwencji, która jest dzisiaj głoszona – z pełną powagą – na najważniejszych światowych uniwersytetach. Kto się temu przeciwstawia, ten jest eliminowany, ten jest wyrzucany. (...) Sytuacja w Niemczech czy we Francji jest nieporównanie lepsza niż sytuacja na najbardziej prestiżowych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Tam stopień politycznej poprawności jest w swoich zabójczych skutkach dla wolności umysłu na pewno dużo gorszy niż cokolwiek, z czym mieliśmy do czynienia – za mojej pamięci – na uniwersytetach PRL-owskich – mówi profesor Andrzej Nowak w rozmowie z Michałem Wałachem.

 

  


DATA: 2020-01-02 10:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Ideologia zastępuje religię, jest wyrazem walki z Bogiem. Kto sprzyja ideologiom jak p. Gowin ten sprzyja walce z Bogiem, także ci którzy jego postawę akceptują. Znakomita analiza profesora, dziękujmy Bogu za takich ludzi.
5 miesięcy temu / fidelis
 
Jeden GO WIN, drugi GLIŃSKI? Bodnar, Broniarz, Biedroń? Czy to są ci prawdziwi mężczyźni pełni Ducha i Mądrości obdarzeni szacunkiem???
5 miesięcy temu / Melania
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.