Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Prawda bez Miłości jest cymbałem brzęczącym, jeśli Prawda to Prawda, jeśli Duch Prawdy to Duch Prawdy, nie z Prawdy człowiek będzie sądzony, ale z miłości, baczcie, aby jeden drugiego nie pożarł, gdyż brat twój czy siostra w Chrystusie ma ten sam cel co ty, nie jeden przeciwko drugiemu, Ty powiesz ja mam prawdę, a ty masz miłość, albo ja mam wiarę, a ty masz rozum, św Jan Paweł II w Encyklice Veritatis Splendor wyraźnie powiedział o stopniowym jej Prawdy odkrywaniu, a odkrywanie to nie atakowanie, mów tak jak ci Duch Święty podpowiada!
8 miesięcy temu / axe
 
To jest kapitalny wykład. Brakuje takich w TV i radio. A szkoda...
8 miesięcy temu / RomLew
 
Czy Pan Kucharczyk stawiając pytanie uważa, że jako posoborowy PROFESOR historii opisujący pochlebnie posoborowy kościół Jana Pawła II jest ZWOLNIONY OD ODPOWIEDZI ? Pan Profesor uczestniczył w tworzeniu tego Nowego ZAFAŁSZOWANEGO posoborowego Kościoła i nadal UCZESTNICZY współpracując z Ideologami modernistycznej opcji w R."M" w Toruniu, wyższą uczelnią i Fundacją "Lux Veritatis" a także uczestnicząc wielu Konferencjach krajowych i zagranicznych. Czyżby tytuł profesora NIE POZWALAŁ ZWERYFIKOWAĆ MU swojej osobistej historii ? Gdzie świadectwo na miarę PROFESORA DE MATEI ????? Gdyby NIE INFORMACJE Redakcji PCH do dziś wielu celeberytów kościelnych tkwiłoby w ZAKŁAMANIU bojąc się stanąć w PRAWDZIE ze względu na REPRESJE. Co za mocno ? cenzura? To proszę posłuchać ŚWIADECTWA red. M. Wałacha PCh z Watykanu i red. Kriatuka. To jest PRAWDZIWA HISTORIA w której uczestniczymy. Reszta to "brzeczenie komarów". Wazelina i delicje na salonach. Kościół PŁONIE.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Serce rośnie,że są tacy ludzie w Kościele...,wspaniały wykład
8 miesięcy temu / Gość
 
Panie Grzegorzu to swieta prawda. Mamy w naszej Ojczyznie az za duzo synow klamstwa, za ktorych musimy cierpiec. Wszyscy cierpimy nie tylko za siebie, ale tez za grzechy spoleczne. Nasi bracia I siostry, ktorzy sa klamcami uwazaja ze my nie widzimy ich klamstw. Oni sa bardzo naiwni. Kiedys wiezniemy sie w garsc I przestaniemy byc milosierni I cisi. Nie bedziemy milczec, bo chcemy zyc prawda Boska. Powiemy naszym pasterzom aby przestali milczec I zeby nie wprowadzali nas w jungle.Amen.
8 miesięcy temu / katolik
 
W Sokółce Pan nam ukazał, czym jest Najświętszy Sakrament, którym nas karmi - to Jego Serce w agonii, Nieustająca Ofiara.
8 miesięcy temu / sp
 
nie można mylić poznania Boga i miłości Boga z uczynkami miłosierdzia co do ciała lub co do duszy nawet...bo miłosierdzie świadczymy bliźnim, nie Bogu...jednak to z Bogiem mamy żyć wiecznie i z Bogiem chcemy się zjednoczyć...więc warto Boga poznać i ukochać jako Osobę = odrębną od naszych bliźnich...bo Bóg jest w Trzech Osobach...bliźni są wspaniali ale nie są Bogiem...nawet, gdy stanowimy Ciało mistyczne Chrystusa, to nie stanowimy "Ja" Jezusa Chrystusa...Pan Jezus zasługuje na miłość odrębną od naszej miłości okazywanej bliźnim...
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
Pięknie! Pięknie! Daje nadzieję ten wykład. Dziękuję. Bóg zapłać.
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
No wreszcie ktoś stawia to pytanie ! Ja bym je jeszcze uściśliła - pytając czy Hierarchia w Polsce jest gotowa dać świadectwo prawdzie i pociągnąć swoje owieczki na jedyną drogę prowadzącą do Chrystusa a nie na bezdroża Amazonii ?
8 miesięcy temu / Ewelina
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.