Prof. Ryba: rektorzy cenzurują konserwatywne poglądy. Waży się los przyszłych elit


Home   >   Wiadomości

Prof. Ryba: rektorzy cenzurują konserwatywne poglądy. Waży się los przyszłych elit
Fot. Marcin Austyn/PCh24.pl

Na uczelniach wyższych mamy do czynienia z ofensywą ideologiczną – ostrzegł prof. Mieczysław Ryba w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Jak dodał, mamy obecnie do czynienia z „deklaracjami rektorów cenzurującymi konserwatywne poglądy”. To niebezpieczne, bo przyszłe elity kształtowane są w duchu neomarksizmu.

 

Prof. Ryba zwracał uwagę, iż w Polsce mamy do czynienia  z przemycaniem różnych ideologii – gender czy LGBT – do życia uniwersyteckiego. Uciszane są też głosy konserwatywne (przypadek prof. Nalaskowskiego czy prof. Budzyńskiej). Ofensywa ideologiczna szczególnie dobrze widoczna jest w naukach humanistycznych, „począwszy od prawa przez filologie, historię, kończąc na naukach społecznych jak socjologia, politologia”.

 

- Mamy do czynienia z deklaracjami rektorów cenzurującymi konserwatywne poglądy. Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ tam kształcą się przyszłe elity. Zwróćmy uwagę, co dzieje się w naszej kulturze – obrazoburcze, nastawione na rekonstrukcję kulturową spektakle w teatrach; zobaczmy, co się dzieje w sferze intelektualnej, w sferze promocji genderystycznych, feministycznych czy ekologistycznych wśród młodzieży. To wszystko zaczyna się od uniwersytetu, później przechodzi na szkoły – zaznaczył.

 

 

- Bezkarność i fala ideologii idzie z zachodnią modą. Nigdy nie miałaby takiej siły, gdyby nie było wsparcia szczególnie ze strony Brukseli. Nie po to tutaj żyjemy, żeby ulegać nowym marksistom czy nowym komunistom, tylko chodzi o to, żeby bronić podstaw naszej kultury i cywilizacji – zaznaczył prof. Ryba.

 

Chodzi o złamanie powstałego monopolu, o ukrócenie praktyk cenzurowania treści konserwatywnych w mediach społecznościowych czy odwrócenie zawłaszczania przestrzeni medialnej przez zwolenników ideologii neomarksistowskich. Nie bez znaczenia, zdaniem profesora, będzie tu postawa państwa polskiego, które mogłoby stworzyć odpowiednie naprawcze mechanizmy prawne.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2020-08-09 18:02
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
7
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Do czasu. Pan Bóg nie pozwoli kpić z siebie i Swoich praw. On jest Najwyższy. Ma potężna dłoń może zmienić wszystko w okamgnieniu. Nie zapominajmy o tym!
1 miesiąc temu / Ru
 
Powiedział zapewne o dekonstrukcji kulturowej, a nie rekonstrukcji.
1 miesiąc temu / MAC
 
Od dawna udokomuna stara się powoływać wyłącznie "swoich" rektorów i dziekanów. Nic więc dziwnego, że tak się dzieje.
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
Racja, jednakże trzeba pamiętać, iż wszystko to dzieje się za przyzwoleniem rządzących. Do PLS, SLD, PO itp. nie mam pretensji - uczciwie realizują swój program. Mam pretensje do rządu tzw. dobrej zmiany, który przez półtorej kadencji nie zrobił absolutnie nic, a sytuacja na uczelniach w tym czasie nawet się pogorszyła.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Wprowadzić ministrów z Solidarnej Polski na stanowiska Ministrów w M.Edukacji Narodowej i M. Szkolnictwa Wyższego. Oni sobie poradzą z wykształciuchami.
1 miesiąc temu / Józef
 
Tu to się chyba chrześcijaństwo pisze na nowo. Szanuj bliźniego jak siebie samego, mówi to komu coś ? Uczelnie zauważają, że kobiety sobie świetnie radzą również w ścisłych kierunkach. Zostają rektorami, same sobie wywalczyły miejsca, mimo łatek kuchennych szmat. Te miejsca im się należą, bo na nie zapracowały.Często ciężko w domu wychowując do tego dzieci i jeszcze nakładając swoim mężom. Słuchając tylko haseł : do kuchni, do garów. Dałyśmy radę. Nawet w kościele są ruchy walczące o prawa kobiet a jakoś o tym nie piszecie !? Zrozumcie, że wśród wierzących i tradycjonalistek też będą silne kobiety i skończcie z nami walczyć. Bo gdyby takie "wrogie" fale nie istniały Curie też by swego nie dopięła. Przez te fale właśnie kobiety trafiły na uniwersytety.
1 miesiąc temu / Tradycjonalistk
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.