Prof. Scandroglio: daliśmy sobie wmówić, że homoseksualiści są ofiarami katolickich „katów”


Home   >   Wiadomości

Prof. Scandroglio: daliśmy sobie wmówić, że homoseksualiści są ofiarami katolickich „katów”
fot.REUTERS / FORUM

Jeśli homoseksualista obraża Madonnę, to ta obraza jest wyrazem wolności słowa. Jeśli zaś wierzący krytykuje homoseksualistę, który obraża Maryję, to zasługuje na pójście do więzienia za zniesławienie. Jest to skutek masowej kampanii kulturowej, która zmieniła zbiorowe postrzeganie zjawiska homoseksualizmu i sprawiła, że zwykli ludzie wierzą – z jednej strony – że działacze LGBT są zawsze ofiarami, które należy bronić, a z drugiej – że katolik zawsze jest „katem” i dlatego zasługuje na pozbawienie wolności słowa, by nie mógł dyskryminować – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” prof. Tommaso Scandroglio (były wykładowca Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie).

 

Włoski naukowiec porównuje organizowane na całym świecie tzw. „Gay Prides”, czyli „parady dumy gejowskiej” do demonstracji, jakie miały miejsce podczas rewolucji seksualnej w 1968 roku. W obu przypadkach manifestanci nie maszerują „za czymś”, ale „przeciwko komuś”. 50 lat temu wrogami byli pracodawcy i kapitaliści (ich ofiarami byli robotnicy) , nauczyciele i rodzice (ich ofiarami była młodzież i studenci), mężczyźni i dzieci (ich ofiarami były kobiety). Obecnie maszeruje się przede wszystkim przeciwko Kościołowi, ludziom o tradycyjnych i konserwatywnych poglądach oraz tym, którzy twierdzą, że akty homoseksualne są nieuporządkowane.

 

Prof. Scandroglio tłumaczy, dlaczego uczestnicy homoparad manifestują półnago. – Po pierwsze: prowokacja. Zgodnie z ich agresywnym duchem konieczne jest sprowokowanie „wroga”, zmuszenie go do niekontrolowanej reakcji, by następnie oskarżyć go o bigoterię, niewrażliwość i homofobię. Drugi powód to krytyka. Nagość jest wykorzystywana jako obraza normalności. Kryje się za tym rewolucyjne przesłanie: obalić porządek ustanowiony przez Boga, który chciał by mężczyzna czuł pociąg do kobiety i vice versa, a w szczególności obalić znaczenie czystości i wstydliwości, postrzeganych już nie jako cnoty, ale tabu, które trzeba przełamać, ponieważ są „wrogie indywidualnej wolności” i „pełnemu wyrażaniu siebie” – wskazuje naukowiec. Trzecim powodem jest według niego „transgresja”, czyli potrzeba „przekroczenia wszystkich ograniczeń seksualnych”. Czwartym zaś „koncentracja na erosie”, czyli potrzeba „fizycznych doznań”.

 

Jak zauważa włoski bioetyk głównym celem homoparad jest „pozbawienie zwykłych ludzi wrodzonego impulsu krytycznego”. – Rozpowszechnianie parad na całym świecie sprawiło, że stały się one zjawiskiem obyczajowym. (…) Historycznie „Gay Pride” były pierwszą publiczną inicjatywą, która miała na celu akceptację homoseksualizmu w społeczeństwie – podkreśla.

 

Zapytany o to, jakich metod używa światowe lobby LGBT, aby zmusić Kościół do zmiany nauki o zachowaniach homoseksualnych prof. Tommaso Scandroglio odpowiada: „Wśród wielu strategii można wskazać trzy. Pierwsza to szantaż. W Kościele, jak przyznał sam Papież, działają lobby homoseksualne i są one bardzo wpływowe. Szantaż jest narzędziem do załatwiania wielu spraw. Jeśli jakiś biskup (…) ma „plamy na życiorysie”, to stają się one walutą wymiany: homolobby obiecuje, że nie ujawni nic z tego, co wie (…), w zamian za bycie przyjaznym gejom”.

 

Druga strategia to przekonanie ludzi, że większość księży jest homoseksualistami. (…) Że homoseksualizm jest tak rozpowszechniony w Kościele, że należy go uznać za naturalny wariant orientacji seksualnej. Trzecia strategia to ukazywanie tzw. homofobów jako „utajonych homoseksualistów”. Tak więc ci, którzy krytykują homoseksualizm, są homoseksualistami, nawet jeśli o tym nie wiedzą – podkreśla prof. Scandroglio.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK

 

 

 

Zobacz także:


W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2019-08-21 10:55
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
14
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

nie ma czegoś takiego
5 miesięcy temu / @ do rety
 
Panta rei.. te wynaturzenia wrócą tam, gdzie ich miejsce
5 miesięcy temu / ZbijGniew
 
To wyście sobie dali wmówić. My katolicy z Polski walczymy z tymi sodomitami juz od blisko 6 lat. Wiemy z czym sie wiąże ta zaraza ale niestety rząd warszawski jest za tymi zbiczeńcami.
5 miesięcy temu / Rocky
 
LGBTPlus...
5 miesięcy temu / do rety
 
W czasach unicestwienia sodomitów nie było żadnego katolicyzmu. sas - SA to było homoseksualne towarzystwo - w III Rzeszy. Od tego homoseksualnego SA rozpoczął się nazizm - to byly walki w rodzinie. Jako Polakowi żal homosi z SA? Poza tym co to za argument? W III Rzeszy budowali autostrady - zakazać autostrad. Czyż nie?
5 miesięcy temu / Jot
 
Dla obiektywnej opinii warto przeczytać "Różowa swastyka. Homoseksualizm w partii nazistowskiej" autorów Scott Lively, Kevin Abrams, o homoseksualnej proweniencji wielu czołowych działaczy nazistowskiej socjalistycznej partii Niemiec NSDAP.
5 miesięcy temu / Zbyszek
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.