Projekt STOP 447 przyjęty do pierwszego czytania w Sejmie. „Mówimy: sprawdzam”


Home   >   Wiadomości

Projekt STOP 447 przyjęty do pierwszego czytania w Sejmie. „Mówimy: sprawdzam”
Źródło: PCh24TV Polonia Christiana / YouTube

„Projekt STOP 447 przyjęty do pierwszego czytania w sejmie”, poinformował na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Pełnomocnik Inicjatywy Ustawodawczej STOP 447.

 

Robert Bąkiewicz opublikował treść pisma, jakie w tej sprawie otrzymał od Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. „Zawiadamiam, że wniesiony w dniu 20 stycznia 2020 r. projekt ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego zostanie skierowany do pierwszego czytania w Sejmie”, czytamy w dokumencie.

 

20 stycznia 2020 r. prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości i pełnomocnik Komitetu OIU Robert Bąkiewicz poinformował, że zebrano co najmniej 200 tys. podpisów poparcia pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „STOP 447”, która ma zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami żydowskimi dotyczącymi mienia bezspadkowego oraz penalizować działania zmierzające do ich zaspokojenia.

 

Posługując się nomenklaturą pokerową możemy powiedzieć: „sprawdzamy” panie Jarosławie Kaczyński. Chcemy wiedzieć, na kogo Polacy, patrioci, mają głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich, czy faktycznie na „dobrą zmianę”, która ma nam dać wspaniały kraj, który dba o własne interesy – podkreślił.

 

W odpowiedzi na wystąpienie prezesa Bąkiewicza i poinformowanie przez niego, że akcja zabierania podpisów zakończyła się dużym sukcesem, rzecznik PiS Anita Czerwińska stwierdziła, „Polska żadnych zobowiązań nie ma”. – I to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i sprawiedliwości – powiedziała. – Nie jesteśmy nikomu nic winni – oświadczyła. Natomiast – jak dodała – „twierdzenie, że mamy płacić za Niemców, to ohydne zamienianie ofiary i kata miejscami”.

 

Rzecznik PiS powiedziała również, że „różne środowiska starają się wykorzystać cynicznie tę sprawę i wprowadzają opinię publiczną w błąd”. – Jest prowadzona gra wokół problematyki dotyczącej restytucji mienia. To próba sztucznego rozdmuchiwania nieistniejącego problemu oraz dawanie możliwości atakowania Polski – stwierdziła.

 

Według Czerwińskiej, „zgłaszanie obecnie jakichś projektów anty-447 jest bezsensowne”. – Każda ustawa może zostać zmieniona, jeśli taka będzie wola Sejmu. Jedynie większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne – podkreśliła.

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

TK


DATA: 2020-02-27 08:58
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
12
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

PIS nie zapłaci, bo nie ma, a jakby miał, to i tak by nie zapłacił na złość PO cha cha. A tak w ogóle to dziecinada i smutne konsekwencje ostatnich kilkudziesięciu lat PRL i PRL bis - najważniejsze to brak do dziś reprywatyzacji i oddanie tego, co było znacjonalizowane! Czyli nadal mamy socjalizm/demokrację ludową bis vide 1944/45 PKWN; 1989 okrągły stół/magdalenka. Amen. RIP Polsce ludowej.
1 miesiąc temu / PI Grembowcz
 
Nie jesteś @Zydozerca, jesteś @Second, PiS to partia żydowskich oszczerców zupełnie takich jak ty. Konfederacja nie jest miłośnikiem Putina. Wojna z Rosją sprokurowana przez USA jest celem żydow przed przejęciem Polski. Nie możesz znieść wiedzy Polaków o waszych intencjach. Dlatego kłamiesz i kłamiesz w każdym zdaniu.
1 miesiąc temu / tan
 
@tan-"obsadzoną" takimi samymi tandeciarzami jak sam Bosak????...Nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebie oficera, albo Prezydęta!!Partia miłośników Putina niewątpliwie jest dobrze przygotowana do objęcia władzy...to długa rosyjska tradycja sięgającą XVIII wieku
1 miesiąc temu / Żydożerca
 
@Teodor, przytoczyłem argumenty, odpowiedziałeś mi na nie, że w za rogiem biją Murzynów. Innym użytkownikom również odpowiadasz w ten sposób. Jest to wysoce niekulturalne z Twojej strony, zwłaszcza, że prowadzisz dalej dyskusję z innymi komentującymi. Nie będę więcej wchodził w polemikę z Tobą, bo szkoda rzucać perły przed wieprze i tego pozostałym czytelnikom również życzę. Niech Pan Bóg ma nas w Swej opiece, zwłaszcza przed socjalistycznym rządem.
1 miesiąc temu / DamianK
 
Red.Michalkiewicz pownnie prowadzic w jakiejs tv badz na swoim kanale - dobranocke dla doroslych wypelniajac tym samym niezapomniana pustke po Termosie.
1 miesiąc temu / Teodor...
 
@Teodor. Słaby jesteś jako adwokat diabła. Twój fałsz bije po oczach. Nie pomogą ci żadne komentarze zgodne z doktryna katolicką. I tak nie zyskasz naszego zaufania, choć bardzo się starasz.
1 miesiąc temu / gp
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.