Nasz kanał RSS
 
 

Rewolucja francuska i jej konsekwencje [VIDEO]


14 lipca 1789 roku rozpoczęły się rewolucja, która na zawsze odmieniła oblicze kraju uznawanego niegdyś za ostoję europejskiego katolicyzmu. Współczesny obraz Francji dalece odbiega od wzorca z czasów ancien régime. Jak do tego doszło, że katolickie królestwo jest dziś antyklerykalną republiką w awangardzie opacznie rozumianego postępu? O rewolucji francuskiej rozmawiają Piotr Doerre i prof. Reynald Secher.

 

 


DATA: 2018-07-14 10:16:00
AUTOR: ROZMOWA Z PROFESOREM REYNALDEM SECHEREM
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

............Lenin w 1917 r powiedział : "Musimy eksterminować Kozaków - to nasza Wandea "
6 miesięcy temu / www
 
Zanim doszło do rewolucji francuskiej była rewolucja amerykańska. To ona jest punktem wyjścia i jak przyznaje sam John Adams rewolucja francuska nie mogła była się wydarzyć bez rewolucji amerykańskiej. Dowodem na to jest akt dziękczynny w postaci statuy wolności którą francuzi sprezentowali jankesom. Bardzo mnie dziwi że ten fakt jest zawsze pomijany jakoby to co wydarzyło się w ameryce było cacy a to co wydżyło się we francji było be. Uważam że jedno i drugie to ten sam zły owoc chorego drzewa jakim jest protestantyzm a u którego fundamentów leży germański feudalizm i jego prawa dynastyczne.
7 miesięcy temu / Krzysiek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 89 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.