Rzecznik KEP o aborcyjnej ofensywie prezydenta: Kościół nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia


Home   >   Wiadomości

Rzecznik KEP o aborcyjnej ofensywie prezydenta: Kościół nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia
Andrzej Duda. FOT.:Sejm RP from Polska, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w rozmowie z Wirtualną Polską odpowiedział na pytanie o aborcyjną inicjatywę Andrzeja Dudy. Kapłan jednoznacznie stwierdził, że jeśli Kościół zostanie zapytanie o zdanie, to na pewno nie zgodzi się na jakąkolwiek formę aborcji.

 

Jakakolwiek by była ta propozycja, jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos, to powie, że nie zgodzi się na żaden sposób przerywania życia, przerywania ciąży, przerywania istnienia ludzkiego w jakiejkolwiek formie – powiedział ks. Gęsiak zastrzegając, że nie zna szczegółów prezydenckiego projektu aborcyjnego. Rzecznik KEP dodał, że biskupi wydadzą swoją opinię na temat propozycji Andrzeja Dudy.

 

Na uwagę prowadzącego program „Newsroom” w wp.pl, że bardzo duża część wiernych – w tym także praktykujących katolików – popiera krwawy kompromis aborcyjny, ksiądz Leszek Gęsiak przypomniał słowa św. Jana Pawła II, które w środę cytował także papież Franciszek: „zawsze Kościół wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

 

Nie ma tu zatem żadnego miejsca na kompromis. W sprawie życia ludzkiego, o czym zresztą też wielokrotnie mówili polscy biskupi, w sprawie życia nie ma kompromisu, bo życie jest życiem i to życie należy chronić – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

 

 

Źródło: wp.pl

MWł

 

 

Polecamy również:

 

 

 

 

 


DATA: 2020-10-30 22:14
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
9
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

"... jeżeli Kościół zostanie zapytany o swój głos,..."Czyli przekaz do ustawodawcy:wy róbcie co chcecie ale nas o zdanie nie pytajcie.
22 dni temu / Krzysztof
 
żyjemy i umieramy dla Pana,w życiu i śmierci należymy do Pana-przypomina św.Paweł. Niech Pan o tym pamięta,Panie Prezydencie Andrzeju Dudo;niech Pan nie przebiera nogami,by się przypodobać satanistycznym lewakom,ubierając się w fartuch "dr" Mengele,roszcząc sobie prawo do określania,kto ma być bestialsko rozszarpany,a kto nie.Te bestialsko porozrywane dzieci będą Pańskimi sędziami na Sądzie Ostatecznym, Panie Prezydencie.Niech Pan wycofa projekt swej zbrodniczej ustawy i opowie się,jak Pan wcześnie zapewniał,za życie.Życie i śmierć zostaw Pana Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi,dla którego żyjemy i umieramy i to niech On decyduje o naszym życiu i śmierci nie Pan,Panie Prezydencie.
24 dni temu / marek
 
Zawiodłam się na P. Dudzie...
24 dni temu / Katoliczka
 
Można też zapytać złodziei w referendum czy mogą kraść bez kary, a alkoholików czy chcą pić za darmo. A zdegenerowane kobiety czy chcą mordować. Wynik jest łatwy do przewidzenia, bez referendum. Można pytać ludzi, którzy odróżniają zło od dobra. Ale takich ludzi już mało.
24 dni temu / DNA
 
Zdegenerowany naród nie ma nic do gadania w referendum. Państwo nie będzie finanowało zabójstw. Mordercze kobiety są wolne. Chcą zabijać niech torobią na własny koszt.
24 dni temu / DNA
 
Rzecznikowi KEP można odpowiedzieć krótko - to, że się nie zgodzi, wszyscy wiemy. Dlatego nikt nie będzie w tej sprawie fatygował KEP. Konstytucję uchwala cały naród w referendum.
24 dni temu / Krotko na temat
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.