Rzecznik rządu tłumaczy premiera ze złamania wytycznych GIS: został źle poinformowany


Home   >   Wiadomości

Rzecznik rządu tłumaczy premiera ze złamania wytycznych GIS: został źle poinformowany
źródło: Twitter / Kancelaria Premiera

W kwestii ograniczeń w kawiarniach premier Mateusz Morawiecki został przez swoje zaplecze źle poinformowany, przepraszam za to; zalecenia dotyczące gastronomii miały mieć charakter „miękki”, a zostały wydane przez GIS w formie zalecenia obowiązującego – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

 

W piątek Mateusz Morawiecki był z wizytą na Śląsku, gdzie wziął udział w spotkaniu z tamtejszymi przedsiębiorcami w jednej z restauracji, o czym poinformował na Twitterze.

 

Dzięki Tarczy możemy tutaj siedzieć i patrzeć spokojnie w przyszłość – usłyszałem od właścicieli restauracji. Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastruktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji” – napisał premier.

Internauci szybko wypomnieli szefowi rządu, że naruszone zostały wytyczne ustalone przez inspekcję sanitarną. „Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami” – czytamy w wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Sprawę skomentował na antenie TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller. Stwierdził, że na posiedzeniu rządowego zespołu kryzysowego, gdy była omawiana sytuacja związana z gastronomią, była decyzja by zalecenie dotyczące liczby osób, które mogą siedzieć przy stoliku miało „charakter miękki”. A ostatecznie – jak mówił rzecznik rządu – zostało wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego w formie zalecenia obowiązującego.

 

Pan premier został przez swoje zaplecze, i ja chciałem za to przeprosić, źle poinformowany, po prostu miało być to zalecenie miękkie (…). Premier z naszej winy nie miał świadomości tego, że to zalecenie ma jednak charakter obowiązujący w myśl przepisów o inspekcji sanitarnej. I za to w imieniu zaplecza premiera chciałem przeprosić – podkreślił Müller.

 

Rzecznik rządu dodał, że obecnie są dwa rodzaje przepisów dotyczących ograniczeń epidemicznych. Pierwsze to rozporządzenia, które są prawem powszechnie obowiązującym wynikającym wprost z ustawy, a „drugą rzeczą” są obowiązujące zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK


DATA: 2020-05-25 11:23
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
2
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Czy tu już wszyscy ludzi mają za niedorozwiniętych?
2 miesiące temu / PodPiS
 
A to on sam czytać nie umie, że musi być przez innych informowany?
2 miesiące temu / A.G.
 
To jest dokładnie ta sama postawa co przy słynnej wizycie na cmentarzu gdy dla wszystkich było to zabronione - tworzone "prawa" są dla plebsu i kasty nie obowiązują. Podobnie żaden z nich na pewno nie ma na dachu swojego domu anteny 5G. I żaden z nich na pewno nie zaszczepi się szczepionką od Gatesa, którą planują "wyszczepić Polaków".
2 miesiące temu / abc
 
Sami fachowcy na forum. Przypuszczam, ze pracujecie mniej niz polowe tego co pan premier.
2 miesiące temu / Second
 
Srututu wszystkie nakazy i zakazy wprowadzone poza stanem klęski żywiołwej są niezgodne z prawem i konstytucją!
2 miesiące temu / Ktoś
 
Nie mają naszego płaszcza i co im zrobimy?
2 miesiące temu / Obserwator
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.