Sodomita. Słowo, które „wykluczyło” ministra Błaszczaka


Home   >   Wiadomości

Sodomita. Słowo, które „wykluczyło” ministra Błaszczaka
fot. Krystian Maj / Forum

Szef MON, Mariusz Błaszczak na antenie TV TRWAM, otwarcie określił poznańską homoparadę „paradą sodomitów”. Lewicowo-liberalne media wpadły w szał. Okazało się, że to określenie grzechu wołającego o pomstę do nieba jest - dla niektórych - niedopuszczalne. Polska mowa będąca od dawna w szponach politpoprawności jest jednak na tyle piękna i bogata, że i na to znajdziemy sposób.

 

Błaszczak podkreślał, że samorządy winny zająć się „chodnikami, wodociągami, kanalizacją”, a tymczasem niektóre z nich „zajmują się na przykład ideologią”. – W Poznaniu mieliśmy teraz do czynienia z takim zdarzeniem, że odbyła się kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych – mówił minister.

 

Słowa o „paradzie sodomitów” wywołały niezwykłe oburzenie przedstawicieli lewicowo-liberalnych mediów. Niektórzy postulowali nawet odwołanie Błaszczaka ze stanowiska.  - To jest już język Putina. W normalnym kraju wyleciałby z rządu. U nas politycy partii rządzącej wciąż przesuwają granicę, wykluczając ze wspólnoty wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają – pisała Renata Grochal, dziennikarka „Newsweeka”.

 

- Piję poranną kawę spokojnie tyko przez chwilę. Nie mogę uwierzyć: minister Mariusz Błaszczak o Paradzie Równości w Poznaniu – „Parada sodomitów”. Panie Ministrze to skandal!!! Gdzie jest odpowiedzialność? Powinien Pan przeprosić – w osobliwy sposób komentowała sprawę Monika Olejnik.

 

Pisarz Jacek Dechnel powtórzył popularną – powtarzaną nawet przez część katolickich dziennikarzy – teorię, że Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę nie za homoseksualizm, ale za…brak gościnności. Tym samym Błaszczak, jako przedstawiciel rządu „sam jest sodomitą”, gdyż Polski rząd odmawia prawa gościnności, zamykając granice przed imigrantami ­– uważa pisarz.

 

Dodajmy, że za określenie osób o skłonnościach homoseksualnych „sodomitami” można zostać zablokowanym na Facebooku. Osoby popierające homopostulaty boją się tego określenia jak ognia i… siarki.

 

A przecież wiemy, zarówno z kart Pisma Świętego, jak i z tradycyjnego nauczania Kościoła, że akty homoseksualne składały się na grzechy mieszkańców Sodomy i Gomory, za które Bóg ukarał ich w sposób straszliwy. Nie bez powodu zaliczane są do grzechów wołających o pomstę do nieba. „Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”. (KKK, 2357).

 

Definicja grzechu sodomskiego jako aktu homoseksualnego istniała w Kościele już od średniowiecza. Wyraźnie opisał go w XIX w. ks. Józef Stagraczyński: „Apostoł Paweł św. upomina, żeby pomiędzy chrześcijanami o jakim bądź grzechu nieczystości ani mowy nie było; cóż dopiero o tym grzechu sodomskim, wołającym o pomstę do Nieba! (…) Grzech ten zowie się sodomskim dlatego, że go się dopuszczano w mieście Sodomie i Gomorze i w innych miastach okolicznych. Grzech ten rozszerzył się z czasem i między pogaństwem, o czym daje świadectwo św. Paweł Apostoł”.

 

Mimo wszystko zrozumieć można osoby z homoseksualnymi upodobaniami, które obsesyjnie odcinają się od określenia „sodomita”. Kto chciałby dopuszczać do siebie świadomość, ze popełnia grzech przeciw prawu naturalnemu, za który Bóg ciężko karze? Dlatego wciąż powstają nowe próby rozmycia definicji tego określenia, a każde nazwanie tego wprost wywołuje lawinę sprzeciwu.

 

Polska mowa jest jednak na tyle piękna i bogata, że znajdziemy wiele określeń praktyk homoseksualnych, o których członkowie subkultury LGBT zapewne nie słyszeli lub słyszeć nie chcą. Póki co, nie grozi za nie publiczny ostracyzm. Przykład? – „Samcołożnik”. 

 

„Azaż nie wiecie, iż niesprawiedliwi królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie mylcie się: ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani pieszczotliwi, ani samcołożnicy, ani złodzieje, ani łakomcy, ani pijanicy, ani złorzeczący, ani ździercy królestwa Bożego nie odziedziczą” – czytamy w Biblii Gdańskiej wydanej w 1632 r.

 

Jeżeli chcemy zatem uniknąć ostracyzmu w przestrzeni publicznej, przy jednoczesnej chęci nazywania rzeczy po imieniu, korzystajmy obficie z dobrodziejstw języka polskiego.

 

Piotr Relich 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

W książce m.in. o tym, jak powstał ruch homoseksualny? Jakie są jego prawdziwe cele? Odpowiedzi na najważniejsze argumenty lobby LGBT.


DATA: 2018-08-16 10:23
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
16
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

by the way, Niemcy nie dalej jak rok temu zalegalizowaly pedofilie legalizujac zwiącek dorosłego faceta z dzieckiem płci żeńskiej wiec nie dziwmy się że teraz wszyscy pedofile świata będą rościli sobie prawo do tego samego. W tym kontekscie nie dziwią więc zalecenia WHO seksualizujące dzieci, no przeciez to się nie bierze z nikąd ......
1 miesiąc temu / POLSKA
 
Na szczeście żyjemy w Polsce w kraju wolnym w którym nadal można nazywać rzeczy po imieniu a nie w Niemczech, cieszmy się z tego i pielęgnujmy tę wolność i nazywanie rzeczy po imieniu.
1 miesiąc temu / POLSKA
 
nn to nie są "... inne poglądy na sprawy życia człowieka we współczesnym świecie..." i nasze społeczeństwo nie jest "ograniczone różnymi przeżytymi poglądami". To co zaprezentowali innym jako swój osobisty wybór jest niczym innym niż obrzydliwą deprawacją normalnej części społeczeństwa. Jakim prawem zboczeńcy i chorzy ludzie (to jest choroba w kanonie chorób) chcą deprawować swoim obleśnym zachowaniem normalną część społeczeństwa? Jakim prawem normalna część społeczeństwa nie ma prawa wyrazić swojego oburzenia z powodu tych bezeceństw? Skoro mówimy o wolności i tolerancji to niech ci zdeprawowani ludzie się zamkną i siedzą cicho. Niech tolerują wypowiedzi normalnych ludzi tak jak chcą aby tolerowano ich sodomskie zachowanie. I skoro są chorzy to zamiast obleśnie się zachowywać na ulicach powinni leczyć się w szpitalach, gdzie mieliby zapewnioną odpowiednią opiekę.
8 miesięcy temu / zenek
 
Czy analogicznie nn broniłby parad kazirodców, zoofilów, pedofilów,... jako grupie ludzi, którzy chcieliby zaprezentować inne poglądy na sprawy życia człowieka we współczesnym świecie niż obecnie panuje w społeczeństwie niezdemoralizowanym lewicową ideologią? Zdemoralizowany nn przecież twierdzi, że człowiek współczesny powinien mieć prawo jeśli nie zagraża innym swoim postępowaniem, żyć w społeczeństwie własnym przez siebie obranym kierunkiem dla niego odpowiednio szczęśliwym. Ale przyzwoici ludzie chcą zdyskredytować te działania nn, które uważają za niegodne ludzkich postępowań, czego zdemoralizowany nn nie pojmie.
8 miesięcy temu / do nn
 
Jedno słowo,, sodomita" i wiadomo o co chodzi.Super.Cudny ten nasz język.
8 miesięcy temu / Johny
 
PiS w TW Trwam mówi o sodomitach, a do szkół wprowadzili warsztaty z pedofilami i "seksedukatorami" za pieniądze podatnika. Ale ich elektorat o tym nie wie, więc łykają ich jak pelikany. Sytaucja identyczna jak z imigrantami. Niby nie wprowadzają imigrantów a ... są na czele listy rządów Europy ściągających masowo imigrantów. Takich oszustów to jeszcze w historii IIIRP nie mieliśmy. PO to jasno twierdziło, że są zdrajcami i polskiego interesu realizować nie będą, wszystko było jasne. Tu mamy to samo, ale się kamuflują.
8 miesięcy temu / Hipokryci
 


 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.