Sondaż: Andrzej Duda zwycięzcą wyborów prezydenckich, ale ze świętowaniem powinien zaczekać


Home   >   Wiadomości

Sondaż: Andrzej Duda zwycięzcą wyborów prezydenckich, ale ze świętowaniem powinien zaczekać
Andrzej Duda. FOT.:Adam Chełstowski/FORUM

Andrzej Duda zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich 2020 – wynika z sondażu exit poll opublikowanego przez TVP Info. Zważywszy jednak na pewien margines błędu w badaniu oraz niewielką różnicę w poparciu dla obu kandydatów, urzędujący Prezydent RP powinien wstrzymać się jeszcze z otwieraniem szampana.


Z sondażu exit poll wynika, że Andrzej Duda uzyskał poparcie 50,4 proc. Polaków. Z kolei jego konkurent, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zgromadził w głosy 49,6 proc. obywateli. Margines błędu w badaniu IPSOS wynosi 2 punkty procentowe.


Jeśli sondażowe wyniki się potwierdzą, Andrzej Duda będzie przez najbliższe 5 lat pełnił funkcję prezydenta RP. Najpewniej jednak kandydaci zaczekają ze świętowaniem sukcesu do chwili opublikowania oficjalnych i ostatecznych danych przez Państwową Komisję Wyborczą.


Z sondażu wynika, że frekwencja wyniosła 68,9 proc.

 


Źródło: TVP Info
MWł

 

 


DATA: 2020-07-13 00:23
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
4
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Wola narodu PIS wygrał, ale z takim podziałem społecznym jak mamy, to naród długo nie przetrwa. Jesteśmy podzieleni, dwa plemiona i to wszyscy widzą. Teraz może PIS powinien się zastanowić, dlaczego prawie połowa społeczeństwa jest przeciw. Może zmienić narrację, starać się ten podział zmniejszyć. Bo inaczej nie przetrwamy jako naród i tego nie zmienią ani repolonizacja mediów, ani kolejne pieniądze plus, ani krzyki Ziobro, czy modlitwy rządu w Toruniu. Wygraliście, ale to wy macie problem, bo trudno będzie rządzić podzielonym narodem.
30 dni temu / Renata
 
@Kargul Katolicy? Z nazwy może jeszcze. Trzeba łapać za Różaniec św. i codziennie jedną część odmówić w intencji nawrócenia naszego narodu.
1 miesiąc temu / hipopotam
 
jeśli naprawdę wygrał to biorąc pod uwagę 5 lat prezydentury wszystkie siły i kasę rzucone na kampanię to słabe to zwycięstwo -z kimś kto wskoczył niedawno na zastępstwo ,bardzo słabe ,pokazuje to jak wielu ludzi chciało zmiany
1 miesiąc temu / ewa
 
Naród podzielony, długo nie przetrwa...
1 miesiąc temu / Krej
 
Fakt że gościu popierający WHO pchający masturbację u dzieci dostał prawie połowę jest porażający. Gdzie księża uczący ludzi co to dobro i po co walczyć o zbawienie i jak? Bez nich ludzie nie będą dbać o swoje dzieci a te dzieci potem będą miały wyprane przez marksistów mózgi i serca i będą głosowały na róbta co chcesz gości. Już wybór Kwaśniewskiego bo "miał takie ładne oczy" był alarmem, że cud nie tak z nami. Jeśli Biskupi i księża się zmienia się przyszłe wybory będą ostanie.
1 miesiąc temu / Grzegorz
 
Kłania się też pojedynek Duda-Komorowski bo teraz mamy praktycznie rewanż za tamtą porażkę. Niewiele to zmienia w relacjach PiS-Po a nawet przedluzaja tą rywalizację. Już wystarczająco długo trwa ta demokracja że wszyscy się już chyba przekonali że nic tu nie jest na zawsze. Trudno uwierzyć nawet żeby już nie było tego świadomych.
1 miesiąc temu / anh
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.