Soros kieruje oczy na Afrykę i chce „przywracać jej dziedzictwo”. Brzmi ładnie, jest groźne


Home   >   Wiadomości

Soros kieruje oczy na Afrykę i chce „przywracać jej dziedzictwo”. Brzmi ładnie, jest groźne
George Soros. By Niccolò Caranti (Own work)/Wikimedia Commons
#AFRYKA    #SOROS    #DZIEDZICTWO    #KULTURA    #KOLONIALIZM

Hasło „przywracania dziedzictwa Afryce” brzmi dobrze. Jednak jak to u Sorosa i w jego Fundacji Open Society bywa, sprawa ma drugie dno. Przywracanie dziedzictwa łączy się z rugowaniem z tego kontynentu wartości cywilizacji zachodniej, łącznie z elementami chrystianizacji wielu krajów, przyniesionych tam w czasach kolonialnych. Kolonializm zachodni nie jest zjawiskiem historycznie czarno-białym. Przynosił cierpienia, ale też cywilizację i uniwersalne wartości. Nie wolno zapominać, że na tym kontynencie trwała (i trwa) też ekspansja islamu, obarczona również zjawiskiem wprowadzania niewolnictwa, o czym się jednak nie mówi, czy narzucaniem praw szariatu.

 

Mówienie dziś o „przywracaniu Afryce jej dziedzictwa” nie jest jednak jakimś czystym powrotem do źródeł, czyli np. do animizmu, ale po prostu zamiarem odebrania niektórym państwom afrykańskim ich nawiązanej w czasach kolonialnych łączności kulturowej z Zachodem, a właściwie zastąpienie jej lewicowymi miazmatami tejże kultury.

 

Założona w 1993 roku Fundacja Otwartego Społeczeństwa George’a Sorosa ogłosiła podczas Forum Pokoju w Paryżu (12-13 listopada) wyasygnowanie kwoty 15 milionów dolarów, w ciągu najbliższych czterech lat, na przywracanie Afryce jej „zrabowanych dóbr kultury”. Na razie brzmi dobrze. Nowy pomysł miliardera Georgesa Sorosa ma jednak przy okazji doprowadzić do rozliczenia i potępienia epoki kolonialnej.  W wydanym w Paryżu komunikacie Fundacji jest mowa wprost o „przemocy kolonialnej” i wsparciu dla „sieci i organizacji, które starają się oddać Afryce jej dziedzictwo”.

 

Teraz tylko czekać aż posypią się odpowiednie granty. Patrick Gaspard, prezes Fundacji Sorosa, mówi, że jest dumy ze „wspierania ruchu mającego na celu naprawienie błędów historycznych”. Jest też mowa o „misji, która ma doprowadzić do prawdziwej sprawiedliwości”.

 

Wygląda to na jeszcze jeden sąd nad misją „Białego Człowieka” i jego cywilizacją. Rzecz jasna nie ma w deklaracji ani słowa o zakładanych wtedy szkołach, szpitalach, misjach, budowanych drogach, czy kolejach. Mit „złego kolonializmu” został przez lewicę już historycznie utrwalony i pokutuje nawet wbrew faktom i prawdzie.

 

Chociaż pozornie chodzi o dowartościowanie rodzimej kultury afrykańskiej, to w dalszym planie ma to być „akt oskarżenia” przede wszystkim Europy. Rashida Bumbray, dyrektor ds. kultury i sztuki w fundacji Open Society, ma się zająć sprawą zwrotu  „zrabowanych dzieł” i negocjacjami w tej sprawie z muzeami, rządami i kolekcjonerami. Fundusze z Otwartego Społeczeństwa trafią do afrykańskich prawników, archiwistów i dyrektorów muzeów, aby „wspierać rozwój ich wiedzy specjalistycznej”. Jednak w Europie pieniądze zostaną przeznaczone na „stymulowanie debaty na ten temat”. Jak zwykle u Sorosa pod pretekstem wyrównywania niesprawiedliwości i działalności charytatywnej kryje się głęboko ideologiczny projekt, w tym przypadku, jeszcze większej relatywizacji wartości cywilizacji zachodniej. Soros być może liczy, że w Afryce nie znają na tyle łaciny, by zrozumieć frazę – „Timeo Danaos et dona ferentes” („Obawiam się Greków, nawet gdy niosą dary”)…?

 

W rzeczywistości chodzi tu o uznanie winy „białego człowieka”, za którą stoi tzw. „poprawność polityczna”. Soros do swoich działań wykorzystuje zbitkę kojarzonych pejoratywnie pojęć związanych z kolonializmem. Są to gotowe schematy i historyczne mity.  Na ten temat już jednak pisaliśmy TUTAJ.

 

Przywracanie „dziedzictwa Afryce” to nie żaden zwrot dzieł kultury, ale w rzeczywistości ideologiczny projekt „repoganizacji” tego kontynentu. Powoli udaje się to zresztą w samej Europie, gdzie zaczyna się czcić figurki bożków nawet w Watykanie...

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2019-11-16 14:58
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
6
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

A ten pan w co wierzy? Chyba w samo zło. Mógłby lepiej spożytkować pieniądze.
7 miesięcy temu / Felix
 
Wiązanie białej kolonizacji Afryki z Kościołem Katolickim jest pluciem temuż Kościołowi w twarz. Opamiętajcie się wreszcie.
7 miesięcy temu / Asdf
 
Jak się operuje mitami to jedno się zohydza a drugie przedstawia w samych superlatywach. W efekcie i tu i tu się przesadza.
7 miesięcy temu / ab
 
@Dfg jak te kabały wieżą w Lucyfera obejrzyj na youtube film Ronald Bernard.
7 miesięcy temu / ronald
 
Niech się lepiej ten człowiek pojedna z Bogiem , a wcześniej z ludzmi, bo niebawem dostanie zapłatę za swoje uczynki.
7 miesięcy temu / Dfg
 
Takich mitów służących do zohydzania KK i przypisywania mu niepopełnionego zła jest więcej,np: wyprawy krzyżowe,ciemne średniowiecze,inkwizycja,itd,itd. To iż chrystianizacja podniosła na wyższy poziom cywilizacyjno-etyczny, barbarzyńsko-ludożercze,agresywne ludy oraz indywidualnych ludzi o tym cisza - to nie istnieje,to nie miało miejsca w historii KK! Diabelskie kłamliwe zaczadzenie niestety funkcjonuje i ma się nadal dobrze w głowach wielu współczesnych zwłaszcza lewaków!
7 miesięcy temu / t
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.