Nasz kanał RSS
 
 

Strzeżmy się zagrożeń duchowych! Czają się na każdym kroku!


Czym są zagrożenia duchowe? Jak je rozpoznać i jak się im przeciwstawiać? Dlaczego wszystkie są pokłosiem złamania pierwszego przykazania Dekalogu? Czy autograf Anatolija Kaszpirowskiego trafi w przyszłości do „Muzeum Egzorcyzmów”? Na te i wiele innych pytań odpowiada w kolejnym odcinku programu „Dobre Czytanie” Piotr Podlecki.


DATA: 2018-05-18 16:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Ogólnie wysłuchałam z ciekawością i dziękuję Panu Piotrowi za prezentację książek. Jest tylko jedna rzecz, która mnie zastanawia. Pan Piotr polecił książki Roberta Tekieli. Jest to osoba, co do której mam wątpliwości po tym jak swego czasu przyrównał Pana Profesora Jerzego Roberta Nowaka do Grzegorza Piotrowskiego mordercy księdza Jerzego Popiełuszko (sic!).
6 miesięcy temu / sisi
 
"Zagrożenia duchowe" to pierwszy temat we wszystkich ruchach "chryzmatycznych" - czyli tzw. "Odnowa" i jej odpryski (np. niektóre wspólnoty oazowe). Wszystko jest zagrożeniem duchowym, wszędzie czai się zło (w zabawkach dla dzieci, w ludzkich spojrzeniach itd.), szatan panuje w tym świecie i jest niemal równy Bogu. Nieustannie trzeba więc toczyć straszliwe walki duchowe, biegać do egzorcystów, do ludzi ze wspólnoty, by kładli ręce i modlili się "o uwolnienie" od tego i owego, i jeszcze innego. I za grzech, a jakże (!), jest odpowiedzialny "wszechobecny" szatan, który skusił a nie człowiek, który ten grzech popełnił. Ba! ewangelizuje się nawet szatanem, cytując, jaką on prawdę Bożą podtwierdził podczas egzorcyz i strasząc nim, jak popadnie. To jest schiz duchowy i psychiczna patologia. Wszystkim przerażonym "zagrożeniami duchowymi" polecam lekturę listów św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. Dzięki Niej odrujecie duszę i zregenerujecie się psychicznie. Z BOGIEM!
6 miesięcy temu / Migg
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 82 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.