Nasz kanał RSS
 
 

„Synod Amazoński… i co dalej?”. Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak w klubie SKAWIŃSKA 13


Następny film
Edward Pentin dla PCh24.pl: Synod Młodych w cieniu listów abp. Vigano [VIDEO]

Stało się – większość ojców synodalnych kończącego się właśnie Synodu ds. Amazonii poparło rewolucyjny punkt dokumentu końcowego. Mówi on o możliwości wyświęcenia na kapłana mężczyzny, który jest żonaty. Jeśli papież się na to zgodzi, będzie to koniec celibatu jaki znamy w Kościele rzymsko-katolickim. I to nie tylko w Amazonii.

 

 

Miniatura: Fot. REMO CASILLI/ Reuters/ Forum

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


 


DATA: 2019-12-02 14:43:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Przed "co dalej" jest historia opisująca "jak do tego doszło". W tej historii są świadectwa starych Księży, którym powiedziano, że teraz mamy Nowy Kościół i Wierzymy po Nowemu, bo jesteśmy mądrzejsi a poprzednicy byli niedouczeni. I wtedy tylko POBOŻNY stary Ksiądz zadawał pytanie> To jak to? ja się myliłem > źle wierzyłem i źle służyłem Panu Bogu przez całe moje życie ? Dlaczego to przypominam ? Ponieważ tak jak ci pobożni Duchowni musieli ODEJŚĆ i "zniknąć" z Kościoła tak teraz widzimy nie tylko ZNAKI KATASTROFY ale jej autorów z tytułami dr i profesorów zatrwożonych swoim "dziełem". Przychodzi refleksja, że ci którzy tak sie WYMĄDRZALI i POUCZALI z Katedr tworząc Nowy ZREFORMOWANY kościół - zaprzeczając Niezmiennej Nauce Kościoła Katolickiego, ODRZUCAJĄC DOGMATY i ŚWIĘTĄ TRADYCJĘ będą musieli ZAPRZEĆ SIĘ SWEJ FAŁSZYWEJ MĄDROŚCI, TYTUŁÓW i HONORÓW swego fałszywego 'DZIEŁA" życia . I tylko wtedy mogą ODZYSKAĆ SZACUNEK i ZADOŚĆ CZYNIĆ BOGU i ludziom.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Nikt poza Wami - PCh nie przekazywał informacji z tego sabatu amazońskiego w Watykanie. To my obserwatorzy DZIĘKUJEMY Redaktorom PCh. W kwesti pytania: Co dalej ? Wszystko w rękach Pana Boga - może ulituje sie nad nami jeśli weźmiemy przykład z mieszkańców Niniwy.> "Wory pokutne i proch na głowę" !. Prof.S.Grygiel w "Warto rozmawiać" konkludował - Pan Bóg NIE POZWOLI się obrażać i da stosowną odpowiedź - karę. Inni pobożni i POSŁUSZNI De-formatorom księża zalecają ciągłą modlitwę wiernym aby za dużo nie myśleli i nie zadawania drażliwych pytań o II S.W., synod amazoński , ZMIANY W NAUCZANIU. Jakby co to wszyscy są USPRAWIEDLIWIENI. Wierni bo NIE WIEDZIELI a Proboszczowie / Pasterze bo byli POSŁUSZNI i POKORNIE wykonywali polecenia z Watykanu BUDUJĄC NOWY OTWARTY NA RÓŻNORODNOŚĆ religii i kultur ekumeniczny kościół New Age.
8 miesięcy temu / iskierka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.