To już pewne. Theresa May zrezygnuje z pełnienia funkcji szefa brytyjskiego rządu


Home   >   Wiadomości

To już pewne. Theresa May zrezygnuje z pełnienia funkcji szefa brytyjskiego rządu
Fot. Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Theresa May potwierdziła doniesienia medialne dotyczące jej rezygnacji z funkcji premiera brytyjskiego rządu. Jak ogłosiła, stanie się to już 7 czerwca.

 

Ta deklaracja nie zaskoczyła brytyjskich komentatorów, którzy spodziewali się takiej decyzji premier May. Wskazywali oni na coraz mocniejsze naciski członków Partii Konserwatywnej w kwestii zmiany lidera.

 

- To dla mnie jasne, że w najlepszym interesie Wielkiej Brytanii jest wyznaczenie nowego premiera, dlatego ogłaszam dziś, że zrezygnuję z pełnienia funkcji premiera 7 czerwca – ogłosiła May.

 

Rezygnacja dotyczyć będzie nie tylko funkcji szefa brytyjskiego rządu, ale również przewodniczenia w Partii Konserwatywnej. Urząd premiera przejmie nowy szef torysów. Jego najpilniejszym zadaniem będzie rozwiązanie kryzysu dotyczącego brexitu. Są oczekiwania, że ostateczne rozwiązanie winno być wypracowane przed aktualnie wyznaczonym na koniec października terminem opuszczenia struktur UE przez Wielką Brytanię.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-05-24 11:57
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
4
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Czuję ulgę że ta- podobno- wychowanka jezuitów wreszcie zrezygnowała. Jej arogancja i desperacka zajadłość były straszne. Modlę się o drugie referendum w sprawie brexitu, do którego May za wszelką cenę nie chciała dopuścić. Mówię krótko: jestem zdecydowanie za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Nie z powodu miłości do tej ostatniej, tylko dlatego że jest to dla Polski z wielu powodów korzystne. Ideologiczne rozważania o Eurokołchozach i Rodszyldach w tej sprawie mnie nie interesują. Brexit wzmacniałby Antypolskie Niemcy i Rosję. A jeżeli Unia w ogóle sama się rozpadnie to też płakać nie będę. Grunt żeby Polska będąc w Unii nie była słaba, ani osamotniona.
3 miesiące temu / to tyle
 
Modlimy się za Mises Teresę May ,wszyscy geografowie polscy z wyjątkiem ślaskich oni ciągle na mapach III Reichu i dokumentach Furrera ,nam do Europy się nie spieszy
3 miesiące temu / Derek
 


 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.