To już pewne! Zaraz po Wielkiej Nocy w Sejmie odbędzie się I czytanie projektu „Zatrzymaj aborcję”


Home   >   Wiadomości

To już pewne! Zaraz po Wielkiej Nocy w Sejmie odbędzie się I czytanie projektu „Zatrzymaj aborcję”
Źródło: zycierodzina.pl

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy proponującej wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży będzie procedowany na pierwszym posiedzeniu Sejmu po świętach wielkanocnych, czyli w dniach 15-16 kwietnia – wynika z porządku obrad zamieszczonego na stronach Sejmu. Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu musi się odbyć do 12 maja.

 

Wniesiony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, może być procedowany w nowej kadencji parlamentu bez ponownego składania jego treści i podpisów popierających obywateli ze względu na tzw. zasadę dyskontynuacji. Oznacza ona, że takie projekty mogą być omawiane w nowej kadencji parlamentu mimo upływu poprzedniej kadencji, w której zostały wniesione.

 

W dniu 22 listopada 2019 r. projekt otrzymał numer druku sejmowego (nr 36), co oznaczało, że „Zatrzymaj aborcję” musi przejść przez (ponowne) pierwsze czytanie do 12 maja 2020 r. Art. 13 ustawy poświęconej projektom obywatelskim mówi bowiem, że „pierwsze czytanie odbywa się nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia Sejmu”.

 

Uzasadnienie złożenia projektu „Zatrzymaj aborcję” i jego treść przedstawi na sali plenarnej Sejmu Kaja Godek, przedstawicielka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

 

„Zatrzymaj aborcję” jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą zgłoszoną przez komitet inicjatywy ustawodawczej o tej samej nazwie. Projekt został złożony w Sejmie 30 listopada 2017. Jego celem jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 850 tys. Polaków.

 

KAI

TK


DATA: 2020-04-07 12:10
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
10
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Niech Matka Boża z Gładalupe Obrończyni Życia, którą tak ogłosił 1999 Św Jan PawełII chroni każde poczęte Życie i będzie przewodniczyć obradom Sejmu ,aby Naród Polski przetrwał pod Jej Płaszczem
1 miesiąc temu / Hania
 
Żeby sprawa była jasna. Jestem przeciwnikiem aborcji z jakiegokolwiek powodu. Proszę jednak ustawodawców, aby w prezentowanym projekcie STOP ABORCJI nie zapomnieli o konkretnym wsparciu duchowym i materialnym dla tych wszystkich, którzy staną wobec trudnej sytuacji jaką niewątpliwie jest decyzja o urodzeniu dziecka niepełnosprawnego. Problem nie polega na uchwaleniu ustawy zakazującej całkowicie aborcji jestem za ustawą, ale na: 1 - nieustannym wychowywaniu społeczeństwa w jego pozytywnej relacji do każdej formy życia; 2 - wypracowaniu metod i środków pomocy dla osób, które stanęły oko w oko z problemem bardzo niewłaściwe słowo.
1 miesiąc temu / piotr
 
Za następne 5 lat wrócimy do obrad sejmowych dot. 447???
1 miesiąc temu / Klaudiusz
 
tez mysle ze to propagandowa zmyla bo jak wierzyc tym co z taka premedytacja zamykaja caly narod ktory faktycznie we wlasnym kraju w sumie przez zwykla propagande strachu jest uwieziony w domach scigany na ulicach wygnany z parkow lasow ma gorsze prawa od psow kotow jest pedzony z Kosciolow rowniez przez nakazujacych biskupow ale ida wybory wiec pomachac krolikom marchewka na sznurku takich obostrzen nie ma chocby u niemcow nigdzie za wyjatkiem wlochow bo tam papiestwo i tu jesst zwiazk wyznaniowy medialnie bedziemy karmieni trumnami bysmy na koncu doslownie padli ze strachu na widok sasiada brata siostry sam widok zarazy smierci i grobowej telewizji jak oni nas nienawidza i to zgodnie z opozycja ktora tez nas oglupia w celu dobrej sprzedazy a kupcow jest wielu
1 miesiąc temu / jan
 
Za późno... 4 lata oszukiwania wystarczy.
1 miesiąc temu / moher onuca
 
A kiedy zostanie wprowadzona ustawa antypedofilska o tym się właśnie mało mówi więcej mówi o ustawie antyaborcyjnej a zapomina się o osobach molestowanych a są politycy którzy wypowiadają się z pogardą o osobach molestowanych proponują legalizację pedofilii .
1 miesiąc temu / molestowany
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.