Tolerancja po szwedzku: uczniowi kazano zdjąć z szyi łańcuszek z krzyżykiem


Home   >   Wiadomości

Tolerancja po szwedzku: uczniowi kazano zdjąć z szyi łańcuszek z krzyżykiem
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Monica Saavedra)

W jednym ze szwedzkich liceów uczniowie wzięli udział w dorocznym, pamiątkowym zdjęciu klasowym. Zanim jednak takowe wykonano okazało się, że jeden z uczniów musi zdjąć z szyi złoty łańcuszek z krzyżykiem. Pani fotograf swoją decyzję tłumaczyła tym, że „krzyżyk na szyi ucznia może obrażać uczucia uczniów innych wyznań i ateistów”. – Szkoła nie może sobie pozwolić, by jej podopieczni mieli na sobie jakiekolwiek symbole religijne – miał usłyszeć od pani fotograf zaskoczony 15-latek.

 

Tyle teoria. Praktyka pokazał jednak, że sytuacja wygląda zgoła inaczej. Do klasy – jak ma to miejskie w każdej niemal szwedzkiej szkole – uczęszcza wiele muzułmańskich dzieci. Tak też było i w rzeczonej szkole. Jednak muzułmańskich hidżabów nie nakazano nikomu zdejmować!

 

Wydarzenie w Szwecji ostro krytykuje… Rosyjska Cerkiew Prawosławna nazywając to co się stało „pogwałceniem elementarnej wolności jednostki”.

 

Mam nadzieję, że szwedzkim chrześcijanom nie zabraknie siły i woli w walce o obronę swoich praw. Zachowanie pani fotograf po raz kolejny pokazało, jak daleko w imię pseudo poprawności może posunąć się przedstawiciel najzwyklejszej szkolnej administracji – oświadczył Wachtang Kipszidze, rzecznik prasowy Patriarchatu Moskiewskiego dodając, że sytuacja w szwedzkim liceum bardzo przypomina mu skandal, do jakiego doszło kilka lat temu, kiedy z podobną dyskryminacją spotkała się egipska Koptyjka Nadia Edeida. Chrześcijanka pracująca dla British Airways po długiej walce przed Europejskim Trybunałem  Praw Człowieka wywalczyła ostatecznie prawo noszenia symboli religijnych w miejscu pracy

 

 

Źródło www.sedmitza.ru / www.dagen.se

ChS

 

 


DATA: 2020-10-18 12:50
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
15
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

@ Czesław Co nie przeszkodziło, by uroczystości podczas pogrzebu J. Kuronia na warszawskich Powązkach poprzedziła Msza św. żałobna w parku Żeromskiego na Żoliborzu.
11 dni temu / Ryś
 
Czesław: może nie ukazało się, bo Twój znajomy to zaślepiony polityką bajarz, który wymyślił tę historię by oczernić znienawidzonego Kuronia; a w przypadku publikacji byłyby pozwy?
11 dni temu / Wacław
 
w naszym polskim przedszkolu jest nie lepiej.. We wrześniu po pierwszych zajęciach pani dyrektor szepnęła mi przy wyjściu że moje dzieci nie mogą nosić krzyżyka syn i medalika z Matką Boską córka i kazała na następny dzień w przedszkolu zdjąć je dzieciom..Powodem było jakoby istniała możliwość że inne dziecko pociągnie za łańcuszek ..itp..
11 dni temu / Ania
 
Opowiadał mi członek "czerwonego harcerstwa" że na spotkaniach J.Kuroń ustawiał w szeregu tych "harcerzy" i osobiście zrywał medaliki z szyi i rzucał na ziemię. W tamtych czasach prawie wszyscy młodzi ludzie nosili medaliki na szyi. To też należy zauważyć że do tej pory nie ukazało się żadne wspomnienie uczestników "czerwonego harcerstwa" nie zorganizowano konkursu wspomnień a przecież ostatni umierają.
12 dni temu / Czesław
 
To podobnie było u nas za czasów wczesnej komuny
12 dni temu / Czesław
 
Powinien powiedzieć, że ma gdzieś uczucia innych jeśli nie szanują jego uczuć i zrezygnować ze zdjęcia na znak protestu.
12 dni temu / Djuk
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.