Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Ja też planuje wypisać dziecko z religii. Uczy jej świecka katechetka, już wiele razy musiałem prostować to co powiedziała synowi. A nawet gdyby uczył ksiądz, boję się żeby syn nie musiał słuchać o grzechach ekologicznych i humanizmie. Chociaż w Polsce jeszcze pod tym względem nie jest tak źle, ale pewnie będzie.
5 dni temu / Tomasz
 
Udokomuna Platforma i kompani prowadzi intensywną kampanię ateizującą wśród młodzieży szkolnej. M.in.poprzez demoralizację.
10 dni temu / Zbigniew
 
Religia tylko w salach katechetycznych i prowadzona przez księdza!
10 dni temu / Ul
 
Głowa kościoła chora to wszystko inne pada.
10 dni temu / Rycerska
 
W niemczech wypisałem dzieci z katolickiej religii po tym jak stwierdziłem że to tak na prawdę lekcje o ekologii i dialogu międzywyznaniowym.Lekcje NIE rozpoczynają się znakiem Krzyża oraz modlitwą. Katechezę prowadzimy z żoną posiłkując się starymi katechizmami dla dzieci.
10 dni temu / Hazet
 
Powtórzę lekcji religii w większości szkół nie ma. Księża i katecheci ich nie prowadzą. Kto zrobi z tym porządek?
10 dni temu / Poprawność
 
Nawet najgorliwszy i kompetentny ksiądz czy katecheta niewiele zdziała w sytuacji gdy większość dzieci żyje w pogańskich rodzinach, w których nikt nie praktykuje a wręcz obśmiewa Kościół.Przeniesienie religii do salek pewnie niewiele by zmieniło .Chodziłaby garstka- dzieci po szkole chodzą na skrzypce, angielski, korepetycje, treningi itp. Na religię zapewne zabrakłoby czasu.
10 dni temu / zozo
 
Problemem jest po prostu brak dostępu do etyki, jak moje dzieci rezygnowały z religii i chcieliśmy, żeby chodziły na etykę w tych samych godzinach lekcyjnych było to niemożliwe, zaproponowano nam 1 godzinę etyki tygodniowo, o godzinie 18.30, na drugim końcu miasta. I to jest problem, bo większość rezygnujących z religii a było to 11 osób w klasie chciała uczęszczać na etykę, po prostu szkoły nie zapewniały takiej możliwości. Po zrobieniu researchu okazało się, ze taka sytuacja jest we wszystkich szkołach publicznych w mieście... żadnemu dyrektorowi nie chciało się zapewnić uczniom rzetelnych zajęć z etyki. Dzieci i młodzież chętnie uczęszczałyby na takie zajęcia. Ale ich nie ma. Jest tylko religia albo nic. Bardzo słabo, dobry minister zająłby się ta sytuacja.
10 dni temu / Jan
 
"To pokazuje, że próba zastąpienia nauczania religii w szkołach przez "świecką" etykę okazała się porażką." To zdanie dowodzi raczej, że wciąż ktoś się upiera, iż "szklanka jest do połowy pełna, a nie w połowie pusta"! Uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii w szkole, bo Kościół skutecznie im tę naukę obrzydził przez niekompetencję katechetów, dwulicowość i hipokryzję! Powtarza też w kółko tezy nie do udowodnienia, nie niosące nic użytecznego w dzisiejszym świecie, bez żadnej siły przekonywania. Stawia maksymalistyczne wymagania moralne z jednej strony i stosuje zamiatanie spraw wstydliwych pod dywan - z drugiej. A że uczniowie nie chcą etyki? Jest jej wiele rodzajów. Taka prof./?!/ Magdalena Środa jest przecież etykiem - lecz broń nas Panie Boże od takiej "etyki" jaką ona forsuje! Młodzież, owszem, jest niedokształcona i zmanipulowana, ale nie jest jeszcze ogłupiona do reszty! Wie, że ta etyka to strata czasu gorsza, niż przeznaczenie go na grę komputerową!
10 dni temu / Leff
 
Dostrzeżcie to, że nowa generacja wybiera coraz bardziej świat pozbawiony prawdziwych wartości na rzecz przyjemności i permisywizmu.
10 dni temu / lilu
 
Religia w szkole to fikcja! Dlaczego wszyscy to ukrywają? Lekcje nie odbywają się albo uczniowie grają na nich w karty bawią się telefonami itf. Dlaczego nikt nie zrobi z tym porządku? Księża i katecheci mają płacone niech pracują. Dlaczego tak niszczą swój autorytet?
10 dni temu / Poprawność
 
Religia z nakazu to nie religia.Człowiek musi być świadomy swojego wyboru po prostu trzeba dorosnąć żeby zdecydować.
10 dni temu / racjonalista
 
A czy Wy wiecie jak wyglądają lekcje religii? Jeśli księdza i katechety nikt nie ma prawa skontrolować i upomnieć za nic nie odpowiadają. Lekcje religii w szkole to dopiero patologia.
10 dni temu / Poprawność
 
Niezwykle pokrętna podsumowanie analizowanej sytuacji - uczniowie masowo rezygnują z lekcji religii i nie zapisują się na etykę, co ma pokazać, że próba zastąpienia nauczania religii w szkołach przez etykę okazała się porażką. Doprawdy, ktoś tu widzi związek przyczynowo skutkowy?
10 dni temu / wwm
 
A gdzie rodzice? U mnie by to nie przeszło. To ja odpowiadam za stan duszy moich dzieci i do momentu osiągnięcia pełnoletniości NIE MA DYSKUSJI na temat obecności Boga w życiu.
11 dni temu / Zaskóra
 
nie to pokazuje ile religia znaczy w tym kraju!!!
11 dni temu / Ministrant
 
Uczniowie rezygnują wogóle z nauki bo to fikcja. najchetyniej by nic nie robili i czekali na pieniądze siedząc przed komputerem lub używając degenerujących przyjeności. Głupota potęguje się codziennie.
11 dni temu / DNA
 
Może w zastępstwie religii ee tyki będzie uczył hartman etyk?
11 dni temu / Kids
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.