USA: szpital odmówił wykonania „operacji zmiany płci”. Będzie proces za „dyskryminację”


Home   >   Wiadomości

USA: szpital odmówił wykonania „operacji zmiany płci”. Będzie proces za „dyskryminację”
fot. REUTERS/Brendan McDermid/FORUM

Katolicki szpital w stanie Kalifornia w USA odmówił wykonania „operacji zmiany płci”. Domagała się tego kobieta, uważająca się za mężczyznę. Transseksualistka pozwała władze szpitala deklarując, że czuje się dyskryminowana, ponieważ lekarze odmówili usunięcia jej żeńskich narządów płciowych.

 

Sprawa Evan Minton, kobiety uważającej się za mężczyznę, była szeroko komentowana na łamach amerykańskich mediów. Transseksualistka w 2017 roku oczekiwała na zabieg histerektomii polegający na całkowitym usunięciu macicy. Na dwa dni przed planowanym zabiegiem, zdradziła pielęgniarce, że uważa się za mężczyznę. Katolicki szpital odwołał wówczas operację i skierował Minton do innej placówki. Transseksualistka uznała decyzję władz szpitala za dyskryminację i skierowała sprawę do sądu.

 

Początkowo wydawało się, że sprawa nie zostanie nadmiernie rozdmuchana, ponieważ sąd pierwszej instancji oddalił pozew Evan Minton. Kobieta nie zaakceptowała tej decyzji i złożyła skargę. Ostatecznie sąd apelacyjny w San Francisco unieważnił orzeczenie sądu niżej instancji. Jednocześnie uznał, że transseksualistka może wszcząć postępowanie w sprawie dyskryminacji.

 

Sędzia, który przewodniczył rozprawie w sądzie apelacyjnym powiedział, że pomimo tego, że katolicki szpital zarządzany przez Dignity Health przeniósł pacjentkę do alternatywnej placówki, nie usprawiedliwia to jego postawy. Sędzia precyzował, że stało się to dopiero po zdecydowanym nacisku pełnomocnika transseksualistki. Dodał, że kalifornijskie prawo dotyczące praw obywatelskich mówi, że wszystkie firmy i placówki muszą oferować pełny i równy dostęp do usług wszystkim mieszkańcom stanu.

 

Dignity Health, która jest jedną z największych sieci opieki zdrowotnej w stanie Kalifornia, wyjaśniła w oświadczeniu, że przyjmuje wszystkich. W oświadczeniu podkreślono jednak, że katolickie szpitale należące do sieci „nie przeprowadzają procedur sterylizacji”, chyba że istnieje poważne zagrożenie dla życia lub zdrowia pacjenta.

 

We wcześniejszym oświadczeniu dla prasy, największy operator szpitali w Kalifornii zaznaczył, że katolickie zaplecze „nie zapewnia sterylizacji z wyboru”. U Evan Minton zdiagnozowano „dysforię płciową” czyli niezgodność „tożsamości płciowej z płcią biologiczną. Innymi słowy, kobieta nie chciała być kobietą, lecz mężczyzną.

 

 

Źródło: modbee.com

AS, WMa

 


DATA: 2019-09-20 00:14
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
7
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Trump stwierdził, że kraj jest "pełen", więc USA nie może przyjąć imigrantów. Należałoby rozumieć, że nie chce też większej ilości dzieci, bo te też się nie pomieszczą, więc sterylizacja jest mu na rękę i zgodna z polityką USA.
8 miesięcy temu / Racjonalny
 
ciekawy czy szpital zostałby ukarany gdyby pacjent chciał by mu amputowano głowę i po nieodmówieniu takiego zabiegu co by powiedział sad
8 miesięcy temu / hm
 
Szpitale są od leczenia i ratowania życia. Problematyczna pacjentka zgłosiła sie do niewłaściwego szpitala. Powinien być prze-kierowany do Szpitala Psychiatrycznego.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Kto opracował, forsował, wprowadził kolejną nowomowę by obniżać liczbę ludności ,swiata???
8 miesięcy temu / Frog
 
Dewiacje, takie jak transseksualizm, czy homoseksualizm, są sprzeczne nie tylko z prawem boskim, ale i ludzkim. Państwu w tym przypadku Kaliforni powinno zależeć na kochających się rodzinach, w których na świat przychodzą dzieci. Geje, transwestyci, ipsujący - nie są taką grupą. Państwo powinno zatem penalizować pratyki sodomskie i inne wynaturenia np zmianę płci. Szpital nie tylko musi wygrać w są dzie ale podsądny powinien znaleźć się w ośrodku resocjalizacyjnym.
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Sama próba usunięcia zdrowych i normalnie funkcjonujących organow powinna być penalizowana - przynajmniej pobytem i obserwacją takiego dewianta w szpitalu psychiatrycznym. Bo zdrowa psychicznie osoba nie każe sobie wycinać zdrowych, funkcjonujących poprawnie organów i w to miejsce wstawiać plastikowych i niedziałających substytutów.
8 miesięcy temu / Hanys
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.