Nasz kanał RSS
 
 

WIARY GODNE. Dlaczego Bóg wygnał Adama i Ewę z raju? [VIDEO]


Jedną z najbardziej znanych biblijnych historii jest ta o Adamie i Ewie. Zna ją niemal każdy człowiek na świecie. W konsekwencji nieposłuszeństwa, pierwsi rodzice zostali wygnani z raju musząc od tej pory znosić ból, cierpienia i choroby. Popularnie, choć nieprawdziwie, twierdzi się, że była to zemsta Pana Boga na pierwszych ludziach. Dlaczego jest to myślenie niewłaściwe i uwłaczające Stwórcy? Tłumaczy Tomasz Adamski w programie „Wiary godne”.


DATA: 2019-02-17 21:07:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

ABP Fulton Sheen powiedział kiedyś, że śmierć jest w pewnym sensie błogosławieństwem, ponieważ dzięki niej zło nie jest wieczne. Dzięki niej nawet najgorsi z ludzi, kiedyś muszą umrzeć. Po śmierci wierzymy, że ci którzy wybierają zło będą całkowicie oddzieleni od tych wybierających dobro. Gdyby nie śmierć, to wówczas takiego rozdzielenia by nie było. Krzyż jako nowe drzewo życia, które na powrót łączy człowieka (ziemia po której stąpamy) z Bogiem (niebo nad naszymi głowami symbolizujące niebo duchowe). Bardzo fajny jest ten symbolizm. Jest przecież tyle różnych metod zadawania śmierci a Chrystus akurat żył w czasach i miejscu gdzie karą było ukrzyżowanie, a więc drzewo łączące ziemię i niebo i to na dodatek na górze czyli kolejnym symbolu łączności ziemi i nieba. Nic tu nie jest przypadkiem. Nie przypadkowo chrześcijanie mówią o dwóch księgach: PŚ i natury...
3 miesiące temu / romanista
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 99 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.