Nasz kanał RSS
 
 

Wiary Godne II Dlaczego kobiety nie mogą być kapłanami?


Następny film
Co z wyborami wspólnego ma Andrzej Bobola? [VIDEO]

W świecie kultu równych szans i bardzo szeroko rozumianej równości, wiele obostrzeń i zakazów Kościoła katolickiego pozostaje niezrozumiała. Świat się zmienia, a mimo to wiele sakramentalnych i dyscyplinarnych elementów życia Kościoła pozostaje niezmiennych. Wydaje się, że wśród tych, które wzbudzają największy sprzeciw, główne miejsce zajmuje nieudzielanie sakramentu kapłaństwa kobietom. Dlaczego Kościół nie decyduje się na zmianę?


DATA: 2020-01-02 10:39:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

To, że sam Jezus - Najdoskonalszy Kapłan i wzór wszelkiego kapłanstwa - przyjął w swoim ludzkim ciele właśnie taką, a nie inną płeć, pozostaje niezaprzeczalnym i wiecznym, niezmiennym wyrazem Jego woli. Odnoszę za to ciągle wrażenie, że ci wszyscy, którzy chcą "kapłaństwa" kobiet nie potrafią uznać w swoich sercach DOBRA, jakim było stworzenie przez Boga człowieka jako mężczyzny i kobiety, z ich odrębnością bogactw osobowości i powołań, które Stwórca dla nich zaplanował. A i jako mężczyzna nie domagam się wcale dla siebie święceń. Przecież wiem, że nie mam takiego powołania. To, że jestem mężczyzną, wcale nie "otwiera" mi drogi do kapłaństwa, jak do jakiejś "zdobyczy cywilizacyjnej", czy "produktu" ze sklepiku, który mogę sobie zakupić, gdy mi się wyda atrakcyjny. Rownież i kobiety rzeczywiście realizujace świetość w swoim życiu, nigdy w ten sposób święceń kapłańskich by nie potraktowały.
5 miesięcy temu / sp
 
Po prostu - Chrystus nie powołał ani jednej apostołki. I nie piszcie że się bał występować przeciwko tamtejszym tradycjom. Akurat! Był poniekąd rewolucjonistą dla faryzeuszy. Więc gdyby chciał to by powołał.
5 miesięcy temu / Jot
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.