Nasz kanał RSS
 
 

WIARY GODNE II Czym jest grzech śmiertelny?


Następny film
Nasi przeciwnicy z pewnością nie odpuszczą!

Regularny rachunek sumienia jest obowiązkiem każdego katolika i warunkiem dobrej spowiedzi świętej. Egzaminowanie własnego sumienia z rzeczy popełnionych w przeszłości pozwala nam nie tylko stawać się lepszym człowiekiem, ale też przynosi nam odpowiedź dotyczącą naszego życia sakramentalnego. Dzięki niemu wiemy czy ciąży nam grzech śmiertelny, który aż się prosi by jak najszybciej wyznać go w spowiedzi świętej. Pytanie jednak brzmi, czym jest grzech śmiertelny?


DATA: 2020-06-04 11:19:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Jeżeli ktoś po spowiedzi obiecuje BOGU poprawę a tego nie dotrzymuję i tak za każdym razem to kim jest dla niego BÓG.
5 miesięcy temu / racjonalista
 
[email protected], w tej Ewangelii: "Wszelka nieprawość jest grzechem; lecz nie każdy grzech jest śmiertelny" 1 Jan 5,17 - w czym tu widzisz stopniowanie?Twoje stopniowanie wynika z przeróbki Pisma, jakim się posługujesz, z niczego więcej, bo jeśli człowiek ma się stać doskonałym, by wejść do Królestwa Niebieskiego "Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest"Mat.5,48, to do czego zmierza stopniowanie grzechu? Do tego, że człowiek będzie się tym mniejszym stopniem grzechu usprawiedliwiał i mówił: co to za grzech - nie zabiłem, tylko zgwałciłem, pobiłem, nie okradłem na miliony, tylko wziąłem sobie na alkohol czy papierosy, sukienkę czy torebkę. Rozumie Pan błąd w nauczaniu? Nie spotyka się Pan z tym w życiu codziennym, nie słyszy Pan tej wymiany zdań między ludźmi? Na to wygląda, że nie,bo nie żyje Panu słowami Jezusa i nie ma do czego ich odnieść.
5 miesięcy temu / Kolia
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 115 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.