Wielka Brytania: obowiązkowe lekcje z gender. Uczniowie usłyszą, że istnieje sto różnych płci


Home   >   Wiadomości

Wielka Brytania: obowiązkowe lekcje z gender. Uczniowie usłyszą, że istnieje sto różnych płci
fot.Brian Branch Price/FORUM

Brytyjskie ministerstwo edukacji zapowiedziało wprowadzenie zajęć do szkół podstawowych zajęć obejmujących zagadnienia ideologii gender. Uczniowie podczas obowiązkowych lekcji będą zmuszeni do poznawania „różnych rodzajów rodzin”, w tym także tych złożonych z „rodziców tej samej płci”. Na zajęciach dzieci usłyszą również, że „istnieje ponad 100 różnych płci”.

 

Wielka Brytania zrobiła kolejny w krok na drodze upowszechnienia założeń ideologii gender wśród najmłodszych. Tym razem ministerstwo edukacji zapowiedziało wprowadzenie do programu szkół podstawowych oraz średnich obowiązkowych zajęć, obejmujących swym zakresem ideologię gender. Ideologizacji i seksualizacji swych dzieci sprzeciwiają się rodzice zapowiadając uliczne manifestacje.

 

Największe obawy budzi to, że ma to być przedmiot obowiązkowy i dzieci będą musiały w nim uczestniczyć nawet wobec wyraźnego sprzeciwu rodziców. Dotąd rodzice mieli prawo nie zgadzać się na udział dziecka w zajęciach z edukacji seksualnej. Nowa polityka edukacyjna jest bardziej ideologiczna i stanowi realizację przyjętej w 2010 r. tzw. ustawy antydyskryminacyjnej.

 

Warto podkreślić, że projekt nauczania nowego przedmiotu został przygotowany przez Andrew Maffatę, nauczyciela, który jest zadeklarowanym homoseksualistą i aktywistą ruchu LGBT. Nowy program będzie wspierany w szkołach filmem wyprodukowanym przez BBC, tłumaczącym uczniom m.in., że „jest ponad sto różnych płci, między którymi mogą wybierać”.

 

We wstępie do nowego programu nauczania, narzucającego brytyjskim szkołom gender czytamy: „Musimy przekonać nasze dzieci do tego, by zechciały być częścią społeczeństwa gender. Musimy być w stanie sprzedać im to pragnienie, ponieważ dla wielu może nie być ono czymś naturalnym”. Materiały dla edukatorów tłumaczą, że celem wprowadzenia tego przedmiotu jest sprawienie, by „kończąc szkołę dzieci stawały się entuzjastami życia w społeczeństwie pełnym różnic zarówno tych dotyczących kultury, zdolności osobistych, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku oraz religii”. Lekcje mają zostać „wzbogacone” o zajęcia praktyczne.

 

Ministerstwo edukacji przygotowuje też specjalne podręczniki do nowego przedmiotu. Można w nich znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie: co mam powiedzieć swemu dziecku, kiedy spyta mnie, jak dwóch mężczyzn może mieć dziecko? Podręcznikowa odpowiedź brzmi: „Niektóre rodziny mają dwie mamy lub dwóch ojców. Każda rodzina jest odmienna i jest to normalne”. Terminem „gej” podręcznik definiuje „dwóch kochających się mężczyzn”.

 

Środowiska katolickie zapowiadają, że nie zgodzą się na postępującą ideologizację dzieci w szkołach i że jeśli nie zostanie uszanowane ich prawo do wychowania dzieci w wolności i zgodnie z wyznawanymi wartościami wyjdą na ulice w proteście sumienia.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 


DATA: 2019-09-12 17:24
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
13
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Walka z wiedzą o występujących zjawiskach, zwaną "ideologią" w tym przypadku "gender", to przejaw wyjątkowego cynizmu. Oto za pomocą półprawd, przekłamań i przeinaczeń walczy się o wartości i postawy, niczym przez tę wiedzę nie zagrożone. Mało tego, proces nauczania nazywa się propagowaniem.
4 miesiące temu / -jacyk
 
@Kasiakasia: Pociąg seksualny do osoby tej samej płci nie jest naturalny. Jest to zaburzenie, czyt. choroba. Zostało to dowiedzione w badaniach naukowych. Przyczyną wystąpienia zaburzenia u chłopców jest często odrzucenie przez ojca. Masz rację, że z choroby nie trzeba się spowiadać. Spowiadać należy się wyłącznie z aktów homoseksualnych, o ile do nich doszło. Z istnienia samego pociągu nie trzeba się spowiadać. Każdy człowiek, jest zobowiązany kontrolować swój popęd, do kogokolwiek/czegokolwiek nie byłby nieraz chorobliwie skierowany.
4 miesiące temu / kid
 
Wszystkie ideologie lewackie z czasem są dyktaturą i niszczą moralność
4 miesiące temu / Andrzej
 
Genderyzm to nowa forma lewactwa. Kiedyś komuniści byli zbrodniarzami. Dziś genderyści są debilami.
4 miesiące temu / Michu.
 
Może muzułmanie jakoś pomogą. Chyba w nich teraz jedyna nadzieja...
4 miesiące temu / Pppp
 
Mówienie o jakieś określonej liczbie płci to DYSKRYMINCJA wszystkich płci jeszcze nieokreślonych, których jest nieskończona ilość!!! I to jest nowoczesność??! A propos "nowoczesnej" rodziny, to dwóch gejów, czy lesbijek ma prawo do dziecka, a co z prawem dziecka do posiadania biologicznej matki i biologicznego ojca????! Świat zwariował i na białe karze mówić czarne, bo jak nie ...............
4 miesiące temu / Król Artur
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.