Witold Gadowski: czy w imię świętego spokoju polscy katolicy zrezygnują z Prawdy?


Home   >   Wiadomości

Witold Gadowski: czy w imię świętego spokoju polscy katolicy zrezygnują z Prawdy?
źródło: youtube.com / Gadowski TV

„Bądź dumny ze swoich blizn, one świadczą o tym, że walczyłeś i przetrwałeś – takie oto motto znalazłem kiedyś w jednej z angielskich książek. Ono oddaje stan ducha, który powinien towarzyszyć dziś polskim katolikom”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Witold Gadowski.

 

Publicysta przypomina, że od początku 2019 roku trwa zmasowany atak na wspólnotę Kościoła Katolickiego w Polsce i wyznawców Chrystusa Zmartwychwstałego. „Uderza się w nas coraz mocniej, coraz bardziej też stara się zasiać w nas zwątpienie i niewiarę w to, że Kościół pomoże nam się uporać ze wzmagającą się burzą. Targają nami emocje, strachy, przeświadczenie, że nie potrafimy poradzić sobie z siłą nowych czasów, że nasz sposób życia i myślenia staje się anachroniczny, że nieubłagany rozwój prędzej czy później nas pochłonie. Dajemy sobie wmówić, że Kościół musi iść z duchem czasu, że coraz mocniej odstaje od tego, co modne i nieuchronne”, zauważa.

 

„Czy istotnie przyszły czasy, w których głos nauczycielski Kościoła odgrywa coraz mniejszą rolę?”, pyta Witold Gadowski, po czym odpowiada: „Czasy są zawsze takie same, istotą dzisiejszego przeżywania jest jednak inwazja propagandy, niesionej przez masowe media. (…) Dziś ci, którzy posiadają media, kształtują obraz ich odbiorów”. Jego zdaniem dominujący w mediach przekaz jest „podstępny i jadowity” oraz przesiąknięty „toksynami manipulacji”.

 

Nieważne jednak jak bardzo świat stanie na głowie, nieważne, jakich sztuczek użyją przeciwnicy Boga, Kościoła i katolików. W ocenie Gadowskiego Pan Bóg nigdy nie zostanie przez nich zagoniony w kozi róg i nigdy, choćby przebili szczyty hipokryzji i zaklinania rzeczywistości, nie skapituluje.

 

„Prawda zawsze będzie wzbudzała emocje, często nienawiść. Czy zatem – w imię świętego spokoju i bożka kompromisu za wszelką cenę – mamy z niej zrezygnować?”, pyta Witold Gadowski. „Tak jest wygodniej, nie trzeba o nic walczyć. Czy jednak katolicy nie są ludźmi odwagi i upartego dążenia do prawdziwego rozwoju, do zapewnienia wszystkim ludziom sprawiedliwego korzystania z darów – jako istoty nadzwyczajne – obdarowani?”, dodaje.

 

„Nie możemy rozregulować steru, dzięki któremu wznieśliśmy ogromny gmach dobrej, ludzkie cywilizacji. To my to uczyniliśmy – my, ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa, gdyż tylko z Jego inspiracji powstawały dobre i niezniszczalne dzieła”, podsumowuje Witold Gadowski.

 

Źródło: „Niedziela”

TK


DATA: 2019-08-18 06:35
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
14
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Co kościół sądzi o ustawie 447. Jak zubożeje społeczeństwo to kościół też straci.
6 miesięcy temu / Wojtek
 
dzisiaj w parafii przy Dickensa wlasnie o tym bylo kazanie,na podstawie analizy dzisiejszej ewangelii o tym ze Jezus przyszedl wprowadzic miecz,nie pokoj,ze juz wtedy zapowiedzial rozlamy nawet w rodzinach jesli ktos chce isc za Nim.
6 miesięcy temu / Dorota Rezel
 
Piękny artykuł. Proszę o wiecej.By katolicy Polscy i nie tylko Polscy zrozumieli co jest Najwazniejsze w Życiu człowieka.ar
6 miesięcy temu / Art.
 
Popieram Pana Gadowskiego. Mniejszość chce dominowac i narzucać antyspolecxna idealogie
6 miesięcy temu / Ryszard
 
To siedzenie z podkulonym ogonem jest dla hieraruchów kościoła bezpieczne jak bardzo brakuje nam Wyszynskiego ktory budził nadzieje i męstwo wśród katolików
6 miesięcy temu / Aska
 
Silna wiara Polaków daje nadzieję, że chora ideologia nie przebije się w Polsce. Walka jest o tyle trudna, że przeciwnikiem nie jest jakieś zewnętrzne mocarstwo, które zbliża się do naszych granic. Przeciwnik już u nas jest w postaci globalnych korporacji i opanował Internet.
6 miesięcy temu / Ewa2
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.