Witold Gadowski dla PCh24.pl: reakcja na antypolski klip pokazuje słabość naszego państwa


Home   >   Wiadomości

Witold Gadowski dla PCh24.pl: reakcja na antypolski klip pokazuje słabość naszego państwa
źródło: youtube.com / Gadowski TV

Jeżeli nie potrafimy zidentyfikować ani samej antypolskiej kampanii, ani jej źródeł, to znaczy, że nasze państwo jest bardzo, ale to bardzo słabe, ponieważ już dawno powinien być przygotowany odpowiedni raport pokazujący inicjatorów, źródła, finansowanie i cele całej akcji wzmagania nienawiści wobec Polski i Polaków. Taki raport powinien być publicznie dostępny dla każdego i przetłumaczony na niemal wszystkie języki – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Witold Gadowski.

 

Jak ocenia Pan wypowiedzi, jakich w Polskim Radiu udzielili minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i poseł PiS Jacek Sasin w sprawie filmu opublikowanego przez żydowską Ruderman Family Foundation? Pierwszy stwierdził, że Polska nie może reagować na każdy film, który się pojawi w internecie. Drugi zaś powiedział, że reakcja polskiego rządu na film, w którym pada sformułowanie „polski Holokaust” mogłaby „nakręcić” zainteresowanie tym filmem.

Na początku chciałbym podkreślić, że to co zrobiła Ruderman Family Foundation jest profesjonalnym klipem reklamowo-werbunkowym z bardzo precyzyjnie skonstruowanym przekazem. Jego celem jest wzbudzenie nienawiści do Polski i Polaków! Właśnie dlatego wykorzystano w nim postać starszego mężczyzny, którego przedstawia się jako jedną z ofiar cierpień niesionych podczas II wojny światowej Żydom przez Polaków.

 

W klipie z nienawiścią daje on do zrozumienia - wraz z innymi, głównie młodymi ludźmi, a nawet dziećmi - że Polacy są mordercami Żydów i nic tego nie zmieni. Celem tego zabiegu jest emocjonalny werbunek jak największej liczby odbiorców, a następnie wzbudzenie w nich nienawiści i pogardy dla Polski i Polaków.

 

Niektórzy komentują, że ten klip zawiera mowę nienawiści. To tylko część prawdy, ponieważ jest on pokazem, a nawet seansem nienawiści. Odpowiednie instytucje powinny rozpocząć odpowiednie czynności prawne, ponieważ filmik żydowskiej fundacji był i nadal jest rozpowszechniany także na terytorium Polski.

 

Lekceważenie tego, co zasugerowali wspomniani przez Pana politycy, jest mówiąc najdelikatniej, najmniej odpowiednią postawą.

 

Dlaczego?

Ponieważ Ruderman Family Foundation jest powiązana z Open Society George’a Sorosa i wpisuje się w ciąg działań, który rozpoczął się wystąpieniem „Otwartego Dialogu” w Polsce z wezwaniem do przewrotu i stworzenia nowego, tym razem polskiego majdanu. Teraz zaś następuje wyraźnie zaprogramowane szczucie na Polskę. To nie są przypadkowe rzeczy, tylko starannie przygotowana kampania.

 

Jeżeli nie potrafimy zidentyfikować ani samej antypolskiej kampanii, ani jej źródeł, to znaczy, że nasze państwo jest bardzo, ale to bardzo słabe, ponieważ już dawno powinien być przygotowany odpowiedni raport pokazujący inicjatorów, źródła, finansowanie i cele całej akcji wzmagania nienawiści wobec Polski i Polaków. Taki raport powinien być publicznie dostępny dla każdego i przetłumaczony na niemal wszystkie języki.

 

Jeżeli tego państwo nie robi, to popełnia ogromny grzech zaniechania i mówienie potem, że należy milczeć, ponieważ są to jednostkowe przykłady, jest kompletną bzdurą. Milczymy bowiem od trzydziestu lat wobec stale narastającej fali rasistowskiego antypolonizmu.

 

To jest postawa niewolników. Ktoś na nas krzyczy, pluje, wzbudza przeciwko nam nienawiść, werbuje ludzi do szerzenia pogardy przeciwko nam, a my pozostajemy bierni i powtarzamy niczym zaklęcie, że nic się nie stało. Powtórzę: TO JEST POSTAWA NIEWOLNICZA! Tak nie postępują wolni ludzie świadomi swojej wartości.

 

Jestem zdziwiony postawami polskiego rządu, ponieważ wydawało mi się, że jednak nastąpiła jakaś jakościowa zmiana.

 

No właśnie! Rządzący podkreślają, że powołana została Polska Fundacja Narodowa...

Akurat o tej instytucji wolałbym się nie wypowiadać, ponieważ nie mam na jej temat nic miłego do powiedzenia. Szczerze mówiąc nie wiem, po co ją stworzono.

 

Moim zdaniem trzeba jednak zabrać głos w sprawie tej organizacji. Trwa atak na Polskę, jesteśmy szkalowani i oskarżani o zbrodnie i mordy dokonane przez innych. Za dwa tygodnie będzie rocznica Marca’68, a co robi Polska Fundacja Narodowa? Organizuje piknik wojskowy, przygotowuje śpiewnik patriotyczny i publikuje filmik, co do którego pojawiają się zarzuty, że nie jest jej dziełem...

Po pierwsze: na szczęście działania Polskiej Fundacji Narodowej i polskich władz wyręczają zwykli Polacy aktywni w internecie. To oni wykonują zupełnie za darmo ciężką pracę, której nie wykonują ludzie biorący za to pieniądze.

 

Po drugie: nie tworzy się narzędzi nie mając wyobrażenia, czemu mają one tak naprawdę służyć. Powołanie PFN tym właśnie było: sami przedstawiciele władz nie wiedzieli po co stworzono tę instytucję. Dopiero teraz próbują coś improwizować i określać jej zadania. To jest po prostu chore!

 

Najpierw powinno się określić założenia i cele, a dopiero potem stworzyć i ewentualnie zmodyfikować odpowiednie narzędzia, które będą służyć ich realizacji. Jeżeli tego nie zrobiono, to znaczy, że działano po omacku i skrajnie amatorsko.

 

Jeżeli ludzie zasiadający w PFN nie wiedzą po co zostali powołani, jeżeli ich wyobraźnia sięga co najwyżej zorganizowania pikniku i wydania jakiegoś śpiewnika, to znaczy, że mamy do czynienia z jakimś nieporozumieniem.

 

Polska Fundacja Narodowa jest instytucją strategiczną i powinna pełnić funkcje zarówno analityczne, jak i ofensywne, ponieważ ma spore fundusze i możliwości. Nic takiego się nie dzieje i należy to zmienić, co chyba każdy widzi!

 

Czy to jednak wystarczy, aby zatrzymać to antypolskie szaleństwo?

Mleko się rozlało 30 lat temu, a może nawet i więcej. Wtedy to zaczęto obrażać Polskę. Dziś budzimy się zszokowani mówiąc, że nas szkalują.

 

Nasza ojczyzna i nasi rodacy są oczerniani od wielu lat! Byliśmy i nadal jesteśmy szkalowani. Kolejne ekipy dyplomatyczne pozostawały wobec tego bierne przez kolejne kadencje i dzisiaj mamy tego efekty. Nie jest przecież tak, że rząd PiS-u wywołał kampanię nienawiści przeciwko Polsce. To nieprawda!

 

W ostatnim czasie po prostu my - Polacy - zaczęliśmy dostrzegać tę kampanię nienawiści w naszej ojczyźnie, ponieważ przez lata media i politycy bali się o tym mówić. Teraz to wszystko wyszło i Polacy nagle dowiedzieli się, że w świecie od kilkudziesięciu lat powtarza się antypolskie obelgi i kłamstwa. Jest ona uprawiana za pieniądze ludzi takich jak George Soros, za pieniądze niemieckie oraz pieniądze agresywnych środowisk amerykańskich Żydów.

 

To jest po prostu upokarzające dla Polaków, że jesteśmy w takim stopniu dezorganizacji wobec wojny, jaką wytaczają nam środowiska amerykańskich Żydów, którzy akurat za II wojnę światową powinni się jedynie wstydzić. Tak haniebnie jak oni nie zachowywali się nawet szmalcownicy, ponieważ oni przynajmniej za pieniądze potrafili czasem kogoś ocalić. Amerykańscy Żydzi zaś nie chcieli ocalić nikogo, nie chcieli wiedzieć o zagładzie współbraci w wierze.

 

Dzisiaj amerykańscy Żydzi nie mają żadnego prawa do wypowiadania się na temat II wojny światowej. Mogą jedynie posypać głowy popiołem.

 

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek

 


DATA: 2018-02-22 19:54
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
7
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Kaczyński miał dużo czasu na przygotowanie obrony Polski i był to czas co najmniej od połowy grudnia 2017, gdy p.Michalkiewicz rozpoczął alarm. Kaczyński nie pozwala na obronę Polski, ponieważ uczestniczy w żydowskim spisku przeciw Polsce. Zwlekanie z jasnym odrzuceniem Uroszczeń i skuteczną obroną Polski daje potrzebny czas władzom USA na przyjęcie prawa dostosowującego istniejące prawo USA do rabunku Polski przez żydowskie organizacje i Izrael. Inaczej nie można tego wytłumaczyć.
3 miesiące temu / cł
 
Dziwi niezmiernie, że nie produkuje się za społeczne podobnych klipów ale o odmiennej treści - propolskiej, albo wprost antyżydowskiej. To naprawde można zrobić i w Internecie rozpowszechnić w 15 minut. Nalezy żydom pokazać że to miecz obosieczny.
3 miesiące temu / Hanys Górnośląski
 
Służb przymusu,inwigilacji zamordyzmu jest kilkanaście-łącznie z uzbrojoną Strażą Rybacką...ale na Polaków. Inne Służby hulają po kraju jak po swoim-telewizja publiczna Jacusia Kurskiego stwarza miraż "specjalistów z PISu" a to nadal Państwo teoretyczne. Z drugiej strony przez partyjniactwo indywidualis ci się nie przebiją a z innych partii jeszcze wieksza pustka i dno wyziera
3 miesiące temu / ciagle między młotem i sierpem
 
A ja już niedawno pisałem, że pan polski-żyd Johnny English British (pseud. Daniels od nie wiadomo jakiego prawdziwego nazwiska) zaczął nawoływać do spokoju i niedyskutowania o II Wś. I napisałem, co pan Johnny Daniels-English-British z wieloma obywatelstwami i dwoma paszportami może wiedzieć o wojnach w Europie, kiedy to jego rodzinka sobie cichutko przesiedziała obydwie wojny w USA.
3 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 
Zamiast ustanowić wolność słowa na wzór Amerykański (co zamknęłoby usta wszystkim obłudnikom z USA) wprowadzili prawo, którego nie są w stanie egzekwować, a nawet nie będą tego próbować! Tacy mądrzy byli, niech postawią tych Żydów przed sądem! Panie Kaczyński, dzięki Wam Polska będzie nieustannie upokarzana przez Żydów i nie tylko. Ciągle macie możliwość wycofać się z tego poronionego pomysłu. Wolność słowa wkurzy naszych wrogów znacznie bardziej.
3 miesiące temu / Maki
 
@Jako Czy mógłby Pan konkretnie napisać, czego Pan oczekuje od Bolesława, Aleksandra i Bronisława?
3 miesiące temu / wwm
 


 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.