Włochy: antykoncepcja hormonalna może prowokować depresję i myśli samobójcze


Home   >   Wiadomości

Włochy: antykoncepcja hormonalna może prowokować depresję i myśli samobójcze
Fot. Pixabay

Za rezygnację z przekazywania życia i stosowanie antykoncepcji trzeba niekiedy zapłacić wysoką cenę. Świadectwem tego jest rozporządzenie wydane przez Włoską Agencję Leków (Aifa). Odtąd na wszystkich antykoncepcyjnych środkach hormonalnych musi widnieć ostrzeżenie, że ich zażywanie może prowadzić do depresji lub skłonności samobójczych.

 

 

Jak podaje agencja ANSA, o nowym rozporządzeniu poinformowani zostali zarówno producenci środków antykoncepcyjnych, jak i lekarze. Włoska Agencja Leków uzasadnia swą decyzję badaniami i oceną zagrożenia wśród pacjentek stosujących hormonalną antykoncepcję w Europie.

Depresja już wcześniej była zaliczana do niepożądanych skutków ubocznych środków hormonalnych. Teraz mówi się wprost o skłonnościach samobójczych. Pacjentki, które zauważą, że stosowanie pigułki powoduje u nich zmianę nastroju, powinny się skontaktować z lekarzem – czytamy w nocie Włoskiej Agencji Leków.

 

 

Źródło: KAI

RoM


DATA: 2019-11-19 18:42
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
8
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Ale przecież można się zabezpieczać inaczej niż pigułkami hormonalnymi. Ludzie krytykują metody naturalne, bo kojarzy sie to z kalendarzykiem. A są komputery cyklu, które dokładnie wyznaczają dni płodne i umiejętne korzystanie z dodatkiem minimum systematyczności przynosi efekty. Cyclotesty myway, które są z Niemiec mają szerokie zastosowanie. Kobieta ma antykoncepcję i dodatkowo zapis cyklu z którym może udać się do swojego ginekologa
4 miesiące temu / Victoria
 
to jest syntetyczna ciąża urojona , a umysł robi się umysłem potencjalnego klienta prozacu , znika też pociąg fizyczny i pewna forma atrakcyjności , dlatego modelki mające prowokować , nie stosują antykoncepcji hormonalnej
7 miesięcy temu / inna forma
 
@Jagódka. tylko tu chodzi o myśli wywołane przez zaburzenia gospodarki hormonalnej po środkach antykoncepcyjnych, więc nie jest brana pod uwagę niczyja sytuacja życiowa - nie o to chodziło w badaniu.
7 miesięcy temu / Samanta
 
A może zły nastrój kobiet wpływa jeszcze gorzej na mężczyzn?.
7 miesięcy temu / pw
 
@Jot: no tak, studia kończy się standardowo w wieku 24 lat, potem jeszcze ładnych parę lat na dorobku, przy odrobinie szczęścia 2-pokojowe mieszkanie. W sumie można dać radę do 35-go roku życia.
7 miesięcy temu / Margeritta
 
Czemu nie napiszecie, że niechciana, ciąża do której dochodzi w trudnycm niesprzyjajacych rodzeniu i wychowaniu dziecka momencie życia kobiety też jest powodem depresji i samobójstw? Będziemy się licytować których depresji i samobójstw jest wiecej których mniej i które depresje są cięższe? Żeby było jasne - mój głos nie jest głosem za antykoncepcją tylko przeciw tendencyjnie przedstawianym faktom.
7 miesięcy temu / Jagódka
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.