„Zieloni” poparli Trzaskowskiego. Polityk obiecał realizację eko-postępowych postulatów


Home   >   Wiadomości

„Zieloni” poparli Trzaskowskiego. Polityk obiecał realizację eko-postępowych postulatów
Fotograf: Adam Chelstowski, Archiwum: Forum

Rada Krajowa „Zielonych” poparła Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na urząd Prezydenta RP. Sam zainteresowany zgodził się na realizację, po ewentualnym zwycięstwie wyborczym, 21 postulatów „Zielonych”, Chodzi m.in. na legalizację związków partnerskich, zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej czy prowadzenie polityki „Europejskiego Zielonego Ładu”.

 

Wśród tych 21 postulatów, na jakie zgodził się Rafał Trzaskowski są m.in.: odejście od węgla do 2040 roku, a w ogrzewaniu domów do 2030 roku, powołanie Rady ds. Klimatu i Transformacji Energetycznej, zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej, powiększenie i tworzenie nowych parków narodowych, powołanie rzecznika praw zwierząt, wprowadzenie zakazu hodowli na futra, chowu klatkowego i uboju rytualnego, wprowadzenie związków partnerskich, wetowanie ustaw dążących do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, wprowadzenie do szkół edukacji klimatycznej i legalizacja marihuany medycznej.

 

Inne postulaty to: zwiększenie inwestycji na wymianę starych pieców, zaostrzenie kontroli nad emisjami przemysłowymi, uchwalenie nowej ustawy o lasach, zaostrzenie ustawy o ochronie przyrody pod kątem zgód na wycinkę drzew, stworzenie programu walki z suszą, nadanie koniom statusu zwierząt towarzyszących, wprowadzenie moratorium na polowania na ptaki, nowelizacja ustawy do walki z ASF, prowadzenie polityki Europejskiego Zielonego Ładu, wsparcie rozwoju transportu kolejowego i wprowadzenie transparentności finansowania kościołów.

 

„Wierzymy, że Rafał Trzaskowski jako prezydent RP będzie wielkim orędownikiem Zielonego Nowego Ładu, idei nowej polityki gospodarczej, społecznej i ekologicznej, która pozwoli nam wyjść z kryzysu gospodarczego spowodowanego przez koronawirusa oraz pomoże pokonać kryzys klimatyczny”, czytamy w komunikacie „Zielonych”.

 

Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie Rady Krajowej Partii Zieloni. Mamy zbieżne poglądy na globalne ocieplenie, konieczność pilnego działania, aby nasze dzieci i nasze wnuki wspólnie w przyszłości mogły się cieszyć czystym powietrzem. Jako prezydent Warszawy od samego początku mojej kadencji położyłem na te tematy olbrzymi nacisk. Prezydent Polski nie może być niemym świadkiem wydarzeń i musi budować dobry klimat do koniecznych zmian, a nie zgadzać się na budowę kolejnych bloków węglowych – powiedział Rafał Trzaskowski dziękując „Zielonym” za udzielenie poparcia.

 

Źródło: partiazieloni.pl, tvp.info, wPolityce.pl

TK


DATA: 2020-05-25 08:43
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
3
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Koń uznany jako zwierzę towarzyszące! Czemu nie..Ale gdyby tylko znali mojego kota - to wiedzieliby kto to jest prawdziwy towarzysz!
2 miesiące temu / gość
 
Dziwną ma strategię PO. Zamiast zawierać pisowi wyborców z centrum wolą schylać się po lewicę, która im zwycięstwa i tak nie daje, za to normalni wyborcy głosują na inne partie. PiS nie miałby szans gdyby PO było takie jak w 2005 roku.
2 miesiące temu / Robert
 
W sejmie maja ilu poslow ? 0, 1, 2, 3 ? Jakie to ma znaczenie i kogo obchodzi ich poparcie ?
2 miesiące temu / Polityka
 
Do Wisły lało się szambo , wycinka drzew w stolicy a durnie go popierają. Trzaskowski jest antyekologiczny. To przebierańcy go popierają a nie ekolodzy. Tak jakby katolicy wystosowali poparcie dla Biedronia. Kompromitacja pseudozielonych, żal , że nie mamy prawdziwie ekologicznej partii, która kierowałaby się choćby zalecaniami Franciszka i innych, którym prawdziwie ekologia leży na sercu a nie tylko ściema.
2 miesiące temu / Michu.
 
"Zieloni" - oni mają tyle z ochroną przyrody co ja z kosmonautyką. Gdzie byli ci aktywiści, gdy do Wisły lało się tonami zanieczyszczenia. Ryby zdychały, a Zieloni - nic ! Próbują narzucić większości jakieś chore ideologie, które nie mają nic wspólnego z ochroną środowiska np. aborcja ?! Oni są za to bardzo agresywni w swoim zachowaniu, nie znają formy dyskusji czy kompromisów. Musimy im się zdecydowanie przeciwstawiać. Ciekawe, kto ich tak dobrze finansuje ?
2 miesiące temu / Andrzej
 
rzecznik praw zwierząt...rece opadaja
2 miesiące temu / rrr
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.